18.07.2011
Często komentowane 83 Komentarze

ModernWarfare3.com ? prawnicy Activision ruszyli do akcji

ModernWarfare3.com ? prawnicy Activision ruszyli do akcji
To nie mogło ujść płazem – opisywana przez nas w zeszłym tygodniu sprawa strony ModernWarfare3.com przekierowującej na adres strony poświęconej grze Battlefield 3 została dostrzeżona przez prawników Activision. Ci ruszyli do akcji, i...

…15 lipca złożyli do tzw. National Arbitration Forum, agencji zajmującej się rozstrzyganiem sporów między firmami,11-stronicowy dokument, w którym opisali całą sprawę. Oczywiście domagając się zmian na stronie ModernWarfare3.com, m.in. na podstawie tego, że „nazwa domeny jest identyczna lub podobna w stopniu mogącym wprowadzić w błąd do marki zarejestrowanej dla firmy składającej wniosek” – czyli do Activision.

Dodatkowo prawnicy zwrócili uwagę na fakt, że strona miała wymiar reklamowy (linkowała do oficjalnej witryny innego produktu, a na niej do sklepów prowadzących sprzedaż wysyłkową), co nadawało jej komercyjny charakter. Zdaniem ekipy Activision takie działania administratorów strony prowadzą do niszczenia marki Modern Warfare 3 i sugerują, że domena została zarejestrowana „w złej wierze„.

W wyniku sporu (który zapewne będzie jeszcze rozstrzygany) strona już nie prowadzi do witryny Battlefield 3, robi sobie natomiast umiarkowane „jaja” z gry Activision. Do czasu?

83 odpowiedzi do “ModernWarfare3.com ? prawnicy Activision ruszyli do akcji”

  1. @dragonrider01 Weteran serii to właściwie ktoś kto grał w CoD4 … tam nic się nie zmienia przecież… Grałeś w jedną, grałeś we wszystkie.

  2. dragonrider01 18 lipca 2011 o 13:12

    @Abyss tak, ale chodzi o to żeby recenzował ktos kto widział wszystkie części, bo jak gra trafi do kogoś nowego to ten nie zauważy ze nic się nie zmieniło. Najlepiej gdyby była podwójna recenzja veteran/newbie

  3. dragonrider01 18 lipca 2011 o 13:13

    Chodzi o to że jak recenzować bedzie ktos nowy w serii to nie zauważy że nic się nie zmieniło. Najlepiej jakby była podwójna recenzja veteran/newbie

  4. spory , sporami.. oby jednak gry na tym ucierpiały…

  5. Video na stronce jest rozwalające =D

  6. Niby nikt nie lubi Activision i marki Call of Duty to i tak większość kupi nową część.|@gulasz masz rację, CoDy zawsze dawały mocny zastrzyk adrenaliny. I co z tego, że liniowa, oskryptowana, krótka jak i tak te kilka godzin przedniej zabawy.|A i uprzedzając komentarze: Nie jestem żadnym fanboyem, który nie widzi żadnej gry oprócz CoDa.

  7. Activision po raz kolejny pokazuje dowód na to, że nie mają co robić w życiu już.

  8. Heheh… filmik przekozacki! 😀

  9. mogą to wygrać a |z ciekawości zajrzę na stronę

  10. http:www.you tube.com/watch?v=rY1guzz0cEk&feature=mfu_in_order&list=UL kolejny filmik tego użytkownika

  11. Widzieliście wynik preorderów na gram.pl? jest 10:1 na korzyść BF3.

  12. „(…) strona już nie prowadzi do witryny Battlefield 3 (…)”. Jak nie prowadzi, jak prowadzi.

  13. Nie prowadzi. Mnie i miliony innych graczy jakoś prowadzi dalej na stronę, gdzie narzekają na Modern Warfare 3.

  14. Nie prowadzi* Znaczy się prowadzi, źle napisałem.

  15. @Artem2033 – w newse pisze, ze strona nie prowadzi do witryny BF3. Mnie nie prowadzi, ani moich kumpli nie prowadzi. Chyba jestes jedyna osoba, ktora wciaz jest przekierowywana na strone BF3. Ciekawy fenomen, prawda?

  16. http:www.youtube.com/watch?v=ibneKT3Ogfc&feature=autoplay&list=ULQKHBVygnIfs&index=5&playnext=1|http:www.youtube.com/watch?v=rY1guzz0cEk&feature=mfu_in_order&list=ULTen facet ma pełno takich filmików. Gość rządzi!! 😀

  17. No to podwójnie się pomyliłem, bo mnie cały czas przekierowała na stronę o MW 3. Mój fatalny błąd.

  18. W Uj się uśmiałem.

  19. modernwarfare3.com|Cały czas przekierowuje na stronę Battlefield’a 3.

  20. Dziwi w ogóle, że nie mogą po prostu przejąć domeny – prawdopodobnie została zarejestrowana po wydaniu pierwszego Modern Warfare, więc były by ku temu podstawy. Chyba, że ta procedura ma właśnie to na celu i cała sprawa zakończy się za kilka dni.

  21. Strona aktualnie nie działa. Prawnicy zrobili swoje ^ ^

  22. Jak nie działa, jak działa i przekierowuje na stronę Battlefield’a 3.

  23. U mnie nie działa, hm…

  24. Strona już nie działa.

  25. @djb tylko u ciebie przekierowuje na stronę BF’a 3, bo u innych nie działa. U mnie też.

  26. To co? Zbieramy się na domenę modernwarfare5.com? Bo 4 i 6 z tego co się orientuję są już zajęte.

  27. U mnie działa i przekierowuje na stronę Battlefield’a 3, ale może to wina plików cookie, które zapisuje przeglądarka.

  28. Stronka rzeczywiscie juz nie dziala.

  29. Działa działa. Teraz to jest napisane coś po ukraińsku???

  30. @2real4game rzeczywiście są zajęte, ale nad 6 są jeszcze prace.|I koniec offtopu: modernwarfare3.com nie działa. W sumie szkoda 🙂

  31. Dziwne, ModernWarfare3.com przekierowuje na stronę BF’a, a za to modernwarfare3.com już nie :]

  32. What’s funny about modern warfare?

  33. Legoingr, Do you want to hear a joke? CALL OF DUTY AHAHAHA

Dodaj komentarz