2
17.09.2019, 18:05Lektura na 3 minuty

[Na marginesie] Wege jedzenie jest smaczne, wcinać pudełko już zacznę

Patrzcie państwo, co za rzeczy: wegańskie pudełka Football Managera 2020, Sony z prawami do Sunset Overdrive, kara finansowa za granie w WoWa, Larian włamuje się do Valve, a E3 puchnie.


Witold Tłuchowski

Insomniac Games, twórcy m.in. ostatniego Spider-Mana, od początków swojego istnienia są blisko związani z Sony, stąd nikogo nie zdziwiła niedawna informacja o zakupie studia przez japońską firmę. Developerzy raczej wstydliwie wspominają swój jednorazowy skok w bok, gdy stworzyli grę na wyłączność dla największego konkurenta swoich nowych właścicieli – Microsoftu. Sunset Overdrive było tytułem całkiem udanym, chociaż zbyt wielu serc nie zawojowało. Może więc nie zelektryzuje was wypowiedzieć Shuhei Yoshidy (prezesa SIE Worldwide Studios), w której potwierdził, że Sony posiada prawa do wszystkich wcześniejszych produkcji Insomniac. Niby nic, a cieszy.

Pudełkowe wydanie Football Manager 2020 będzie w pełni powtórnie przetwarzalne – recyklingowi będzie mogła zostać poddany każdy element opakowania (w tym także instrukcja – jej). Zapowiedział to sam prezes studia, Miles Jacobson. Dodał przy tym, że opakowanie jest w pełni wegańskie. Jeżeli to zapowiedź powrotu kartonowych pudełek à la lata '90, jestem w pełni za (ale w innym wypadku w sumie też).

Jeżeli jakkolwiek interesujecie się e-sportową scenę LoLa, to z pewnością kojarzycie Martina „Wundera” Hansena z G2. Świetny top laner niestety ostatnio naraził swoją drużyną na straty finansowe – nieduże, bo tylko 1000 euro, ale zawsze. Wszystko to za sprawą kary nałożonej przez Riot. Jej powodem było to, że Wunder podczas rozgrywek europejskiej ligi Ligi (wybaczcie, bardzo chciałem to napisać)... grał w WoWa Classica. Na komputerze zapewnionym przez Riot i podczas transmisji przez niego prowadzonej. Cóż, ja tam go doskonale rozumiem. A samo G2 już z tego żartuje:


Drogie Riot Games, Chcielibyśmy oficjalnie podziękować za wymierzenie nam kary po tym, jak pokazaliśmy Wundera grającego w WoWa Classic. W końcu mamy uzasadniony powód, by usunąć tę grę z jego komputera. Z poważaniem G2 Esports


Czy po porannym przebudzeniu spodziewaliście się, że zobaczycie dzisiaj Larian Studio włamujące się do siedziby Valve? Jeżeli tak (w co wątpię), mam dla was dokładnie to, czego oczekiwaliście*:

*Czyli nieco zażenowania, suchych żartów i ludzi, z którymi z chęcią wypilibyśmy ciepłą herbatę w barze.

E3 w końcu otwiera się na ludzi! Tzn. szarych graczy, którzy do tej pory mieli dużo mniejsze szanse dostać się na targi w Los Angeles niż np. na Gamescom. Tegoroczne E3 gościły 66 tysięcy osób, a w 2020 ma być ich o... 10 tysięcy więcej. Dla porównania: w sierpniu impreza w Kolonii zgromadziła 373 tysiące osób.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze