20
27.04.2014, 13:17Lektura na 1 minutę

Największa zagadka w historii gier rozwiązana! Odnaleziono porzucone przez Atari dyskietki z E.T.

Dawno, dawno temu, w czasach piksela łupanego, Atari zakopało na pustyni w Nowym Meksyku tysiące niesprzedanych egzemplarzy gry na podstawie filmu E.T – tytułu będącego jedną z największych wtop w naszej branży. Tak przynajmniej głosi legenda przekazywana sobie z ust do ust. Po wielu latach okazało się, że mit nie jest opowieścią wyssaną z palca – odnaleziono porzucone kartridże z produkcją.


Piotrek66

E.T. The Extra-Terrestrial – egranizacja filmu Stevena Spielberga - jest symbolem krachu branży gier z 1983 roku. Produkcja jest jedną najgorszych w historii, a do tego Atari popełniło podstawowy błąd – wypuściło na rynek więcej sztuk niż było konsol Atari 2600. Według krążących od kilkudziesięciu lat opowieści, firma miała zakopać niesprzedane egzemplarze na pustyni w Nowym Meksyku koło miasteczka Alamogordo.

Legenda przestała być jednak tylko legendą – wczoraj wieczorem polskiego czasu pojawiły się pierwsze zdjęcia odkopanych dyskietek z grą. Na zlecenie Microsoftu kręcącego dokument o micie związanym z E.T. ekipa budowlana przeczesała miejsce, w którym miały zostać zakopane kartridże. Odnaleziono kilka milionów egzemplarzy produkcji oraz porzucony przez Atari sprzęt.

Tym samym jeden z największych mitów branży okazał się prawdą.


Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze