NDP200 – chip neuronowy i gracz Dooma w jednym
W wolnym czasie opracowałeś nowoczesny chip neuronowy do analizy materiałów wideo i chcesz sprawdzić jego możliwości? Naucz go grać w Dooma.
Wspomniany w tytule NDP200 jest chipem o niesamowicie niskim poborze mocy, a powstał z myślą o analizowaniu materiałów wideo i wychwytywaniu interesujących rzeczy, które się przez nie przewijają. A nic nie jest tak ciekawe, jak pikselowate hordy demonów pojawiające się na arenie znanej z Dooma.
Defend the Circle
Tak nazwany został poziom Dooma, a dokładniej VizDooma, na którym szkoli się NDP200. W tym miejscu chciałbym przeprosić wszystkich z was, którzy oczekiwali informacji, że chip kończy raz za razem sztandarową produkcję id Software. Niestety nic takiego nie ma miejsca, a wspomniany delikwent preferuje strzelanie do potworów pojawiających się w okrągłym pomieszczeniu. Zapis z rozgrywki NDP200 możecie podziwiać na poniższym filmie.
Jak można zauważyć, wyposażone w 640 kilobajtów pamięci dzieło firmy Syntiant jest w stanie nie tylko zidentyfikować piekielny pomiot, ale również posłać w jego kierunku kulkę. Aby ułatwić mu zadanie i nie odwracać jego uwagi od wciąż dychających oponentów, potwory po śmierci po prostu się dematerializują.
Ile mocy jest potrzebne do powstrzymania sił piekła?
Odpowiedź brzmi następująco – 1 miliwat, bo taką właśnie mocą dysponuje NDP200. Szef przedsiębiorstwa Syntiant jest zadowolony z osiągów swojego protegowanego i uważa, że rozgrywka w Dooma zdecydowanie pomaga rozwinąć jego zdolność do wykrywania zachodzących akcji oraz interesujących obiektów. Jeśli więc ktoś będzie usilnie próbował wam wyperswadować, że gry komputerowe nie są w stanie niczego nauczyć, opowiedzcie mu o dzielnym chipie NDP200, który bezinteresownie chroni nas przed inwazją demonicznych hord.
Czytaj dalej
Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.