4
11.04.2014, 15:36Lektura na 1 minutę

Nero: "Visual novel nowej generacji" [WIDEO]

Visual novels – interaktywne opowieści graficzne – zdobywają coraz większą popularność wśród zachodnich graczy i coraz częściej opowiadają o czymś więcej, niż o miłosnych podbojach nastolatków. Nero ma szansę wyróżnić się na plus w gatunku – przynajmniej według słów twórców.


Piotrek66

Nero to opowieść tworzona przez włoskie studio Storm in a Teacup. Tytuł powstaje przede wszystkim z myślą o Wii U, a twórcy określają go mianem „visual novel nowej generacji”.

Wizualna opowieść wykorzysta możliwości oferowane przez tabletopodobny kontroler Wii U. W jaki sposób? Główna historia prezentowana na ekranie telewizora będzie wolna od jakichkolwiek elementów interfejsu – te mają być wyświetlane na GamePadzie.

Interesujący jest fakt, że Nero pojawi się jednak nie tylko na Wii U, ale też na PC (Steam), Xboksie One i 3DS-ie.Nie wiadomo, w jaki sposób developerzy chcą przenieść patent z interfejsem na inne platformy (choć w przypadku XBO nie powinno to stanowić problemu, dzięki mobilnej aplikacji SmartGlass). Data premiery włoskiej visual novel nie jest jeszcze znana. Na razie można obejrzeć klimatyczny trailer z lutego:

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze