
Netflix i Platige Image robią serial na podstawie „Wiedźmina”
Platige Image opublikowało właśnie na Facebooku wpis, który powinien ucieszyć każdego fana twórczości Andrzeja Sapkowskiego.
Zatem: zamiast filmu serial, zamiast samego Bagińskiego kilku reżyserów (Polak ma odpowiadać za „przynajmniej jeden odcinek na sezon”). Wedle dotychczasowych planów dzieło Platige miało być iście hollywoodzką adaptacją opowiadań „Wiedźmin” i „Mniejsze zło” z żywymi aktorami i mocnym naciskiem na efekty komputerowe. Nie wiadomo, jak zmiana formatu wpłynie na rozmach przedsięwzięcia, ale dobrze wiedzieć, że Geralt w końcu opuścił produkcyjny czyściec. Podekscytowany wydaje się nawet sam Andrzej Sapkowski, który będzie pełnił przy serii rolę konsultanta kreatywnego:
Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.
Autora komplementują oczywiście Jarosław Sawko („Sztuka spadania”) i Tomasz Bagiński z Platige Image:
W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas – o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.
Obaj wspomniani panowie będą pełnić przy serialu rolę producentów wykonawczych, podobnie jak Sean Daniel i James Brown z firmy Sean Daniel Company, odpowiedzialnej choćby za popularn serial sci-fi „The Expanse”. Amerykanie komentują współpracę następująco:
Saga o wiedźminie opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym świecie. Bohaterowie są oryginalni, zabawni i wciąż zaskakują, nie możemy się więc doczekać, kiedy pokażemy ich przygody w serwisie Netflix, który jest idealną platformą dla takich historii.
Puls Biznesu w przewidywaniach budżetu serialu powołuje się na powiązane z amerykańską platformą streamingową źródło, które twierdzi, że Netflix włoży w pierwszy sezon „zaledwie” kilka milionów dolarów, a jeśli Geralt podbije serca widzów, kolejny sezon będzie mógł już liczyć na fundusze godne „Gry o tron” (20-30 milionów dolarów). Kwestia lokalizacji planów zdjęciowych „nie jest jeszcze przesądzona”, ale Platige w przeszłości przebąkiwało to i owo na temat upatrzonych przez Bagińskiego już lata temu plenerach Europy Wschodniej. Wkrótce ma zresztą zostać uchwalona ustawa o ulgach podatkowych dla produkcji filmowych na terenie Polski. Wszystkie decyzje mają zostać podjęte teraz, „wieloetapowo”, przy udziale zarówno Polaków, jak i Amerykanów.
Premiera pierwszego sezonu „Wiedźmina” planowana jest wstępnie na przyszły rok.

Czytaj dalej
-
Duchowy spadkobierca Return to Castle Wolfenstein z datą premiery. Twórcy udostępnią pełną wersję...
-
Twórca Bayonetty i Devil May Cry krytykuje zachodnich wydawców gier....
-
Andrzej Sapkowski nagrodzony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
-
Valve blokuje wczesny dostęp grom dla dorosłych. Właściciel Steama...
67 odpowiedzi do “Netflix i Platige Image robią serial na podstawie „Wiedźmina””
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Nie, rzuciszczególnie jakiś link jak można?
http://www.google.pl
Ludzie co jest z wami piszecie komentarze, zakladacie konta i prosicie o linki ? ja mam dla was szukac starych newsow ? co za lenie…
Mowie o tym ze Sapkowski powiedzial ze napisze kolejna powiesc bo pare misiecy temu pojawil sie taki news, a ten mi o tezach pisze i wyklady robi 😀
Marzec 2017: And maybe, just maybe, Andrzej Sapkowski has another Witcher story to tell. „Yes, why not?” he says. „I will [write another one], and I will do it.” „You will?” I ask. „Absolutely.”
Komentarz Sapkowskiego odebrałem ( nie wiem czemu ) jako kolejny atak na twórców gry :/. |Bo po co niby wymienia, takie dokładne odwzorowanie jego powieści, którą tworzył aż tyle lat ?
@Victorion Szukałem zanim Cię o to poprosiłem.
Od stosunkowo niedawna jestem uczestnikiem tego forum. Jak i internetowych forów w ogóle. I niepokoi mnie nieco, z zasady jakby przyjęty, co najmniej neutralny stosunek względem użytkowników o odmiennych poglądach. Czyżby tak się w tym kraju wszystko pomieszało, że zamiast rozmawiać i wymieniać opinie kulturalnie, ludków o innych opiniach z biegu traktujemy jako oponentów? Na Miły Bóg…Niech łączy nas granie! Tutaj można wprowadzić politykę ZERO HEJTU, każdy lubi grać. A opinie wymieniajmy z szacunkiem!
Na mily BOG ! gracze laczcie sie ! haha
Dajcie mi do tego jeszcze dobrze nakręconego „Thorgala” i po obejrzeniu wszystkich sezonów mogę się kłaść do trumny.
@GolemDorfl Gdzieś czytałem że Francuzi planują ekranizację tego komiksu.
Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, Netflix ma na swoim koncie całkiem niezłe serie jak i kompletne porażki, więc nie ma co się zbyt optymistycznie nastawiać.
Już wkrótce: „Nie znam nikogo oglądającego seriale, obracam się wśród ludzi inteligentnych” xD
@artudzie Francuzi? Już zaczynam się bać. No chyba, że wziąłby się za to Luc Besson.
Keddav ty jestes jakis dziwny chlopie :), albo masz po prostu za duzo czasu wolnego.
Sapek nauczony doświadczeniem związanym z grami tym razem jest podekscytowany. Znaczy się tym razem dopilnuje zęby swoje zarobić.
Naprawdę chcą zekranizować Sagę o Wiedźminie czy to jakiś żart? Przecież to musiałoby być dla widzów od 18 lat. Inaczej zrobią bajkowy shit jak ten stary serial o Wiedźminie.