10
16.08.2013, 13:54Lektura na 1 minutę

Nosgoth: Kilka informacji o grze osadzonej w uniwersum Legacy of Kain

Jakiś czas temu Square Enix oficjalnie potwierdziło, że trwają prace nad projektem Nosgoth – nową częścią cyklu Legacy of Kain, która ma jednak mieć niewiele wspólnego z poprzednimi odsłonami serii poza wspólnym uniwersum. Teraz ujawniono kilka nowych informacji o grze, która będzie nastawiona na multi.


Piotrek66

George Kellion, community manager Square Enix, wziął niedawno udział w sesji pytań i odpowiedzi na łamach oficjalnego forum Eidosu. W jej trakcie wyjaśnił, że Nosgoth nie jest produkcją MMO, ani tytułem w stylu Dota 2 lub League of Legends. Potwierdził jednak, że nastawiona jest na zabawę w sieci – najbliżej jej ponoć do Unreal Championship 2. W tej wydanej w 2005 roku na pierwszym Xboksie grze rozgrywkę obserwowaliśmy z perspektywy FPP, a nacisk położony był na walkę wręcz.

Jako że Nosgoth koncentrować ma się na multi, nie należy spodziewać się w nim głębi fabularnej. Kellion uspokaja jednak, że produkcja będzie wierna poprzednim odsłonom cyklu pod względem tła historycznego. Mimo to nie należy się w niej spodziewać obecności Kaina lub Raziela – obaj panowie w czasie, gdy osadzona jest akcja tytułu, mieli ręce pełne roboty w innym miejscu. Warto jednak wspomnieć, że jedną z grywalnych ras będą wampiry.

Nosgoth nie jest grą mobilną, powstaje z myślą o PC. Kellion nie wyklucza przy tym, że może zostać wydana na innych platformach sprzętowych.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze