74
21.06.2011, 14:34Lektura na 2 minuty

Nosił wilk razy kilka... Haker aresztowany, możliwe powiązania z LulzSec

Chyba powoli kończy się margines bezkarności grupy hakerskiej LulzSec, która ostatnio uprzykrzała życie firmom tworzącym gry, a także agencjom rządowym. Policja Metropolitalna w Wielkiej Brytanii aresztowała nastoletniego hakera, który maczał palce w serii niedawnych włamań w sieci.


Adam „Adzior” Saczko

Grupa LulzSec włamywała się ostatnio na serwery wielu firm, w tym BioWare, Nintendo, Bethesdy, Epic Games i Codemasters. Dostało się też graczom m.in. EVE Online oraz Minecrafta. Działania grupy mogły więc przykuć uwagę służb porządkowych, tym bardziej, że ofiarami ich ataków padły także strony CIA i FBI. Dziś na stronie brytyjskiej Policji Metropolitalnej pojawiła się wiadomość o następującej treści:


Oficerowie z Centralnej Jednostki Policji Metropolitalnej ds. Cyberprzestępczości (PCeU) aresztowali 19-letniego mężczyznę biorącego udział w planowanej operacji intelektualnej. Aresztowanie jest następstwem śledztwa w sprawie włamań sieciowych oraz ataków Distributed Denial of Service (DDoS) wymierzonych w liczne firmy międzynarodowe oraz agencje, które uznaje się za ofiary tej samej grupy. Nastolatek został aresztowany z ramienia Aktu o Nieprawidłowym Użyciu Komputera oraz Aktu o Oszustwach i został przetransportowany do centralnej komendy policji w Londynie, gdzie obecnie przebywa w areszcie w celu przesłuchania. Przeszukanie adresu [podejrzanego] w Wickford w Essex, które nastąpiło w nocy po aresztowaniu, doprowadziło do zgromadzenia znaczącej ilości materiału. Przegląd materiałów w toku. PCeU przeprowadziło akcję w asyście policji z Essex oraz kooperowało z FBI.


Zobaczymy, czy aresztowanie podejrzanego ugasi rozbuchaną samowolę LulzSec, czy sprowokuje członków grupy do ostrzejszych działań. I przede wszystkim - czy aresztowany chłopak rzeczywiście należy do grupy, ponieważ jej nazwa nie pojawia się w informacji.

Redaktor
Adam „Adzior” Saczko

Od lat gram, piszę, gadam i robię gry. W efekcie gadam o grach popisowo zrobionych. Zagraj w Unavowed.

Wpisów2883

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze