2
5.06.2025, 07:20Lektura na 2 minuty

Nową bijatyką Marvela zajmą się twórcy Guilty Geara. Marvel Tokon: Fighting Souls zapowiedziane

PlayStation Studios, Arc System Works i Marvel Games łączą siły.


Aleksandra „Doksa” Jung

Studio znane z pięknych bijatyk w stylu anime, Arc System Works, pracuje nad Marvel Tokon: Fighting Souls, gdzie mierzyć się ze sobą będą czteroosobowe drużyny złożone z bohaterów Marvela. Gra została ogłoszona podczas wczorajszego State of Play z datą premiery zapowiedzianą na rok 2026.

Reżyser gry, Kazuto Sekine, tłumaczy, że tytuł nie został zaprojektowany tylko z myślą o bijatykowych wyjadaczach. Do dobrej zabawy ma wystarczyć nauczenie się ruchów jednej postaci.


Od początku celowaliśmy w to, żeby Marvel Tokon: Fighting Souls było grą, którą może cieszyć się szeroka pula graczy. Zwykle drużynowe bijatyki wymagają nauczenia się wielu postaci, ale w Marvel Tokon: Fighting Souls trzeba opanować tylko jedną, żeby grać.


Kazuto Sekine

Sekine tłumaczy także, dlaczego Arc zdecydowało się na format 4v4 zamiast 1v1 albo 3v3. 


Odnieśliśmy wrażenie, że najważniejsza w drużynowych bijatykach jest mnogość postaci obecnych jednocześnie na ekranie. Poza tym, jedną z największych zalet komiksów Marvela jest różnorodność postaci, które wchodzą ze sobą w interakcję i tworzą unikalne synergie. Mając z tyłu głowy te dwie rzeczy, doszliśmy do wniosku, że system 4v4 byłby najlepszy nie tylko do tworzenia spektakularnych chwil, ale także do dalszej ewolucji gatunku drużynowych bijatyk.


Kazuto Sekine

Do wyboru gracze będą mieli znane postacie takie jak Kapitan Ameryka, Iron Man czy Spider-Man, ale fani niszy również mają znaleźć tu coś dla siebie. O doborze postaci wypowiedział się producent z Arc, Takeshi Yamanaka.


Po pierwsze chcieliśmy zawrzeć postacie, które mamy wrażenie, że są w pewnym sensie twarzami Marvela. Jednocześnie musieliśmy też dobrać bohaterów tak, żeby zbalansować różne style walki. W końcu chcieliśmy też zaoferować kilka niespodzianek i zostawić przestrzeń dla bohaterów, którymi nigdy wcześniej nie można było grać w bijatyce.


Takeshi Yamanaka

Marvel Tokon: Fighting Souls zjawi się w 2026 roku na PS5 oraz PC w sklepach Steam i Epic Games Store.


Czytaj dalej

Redaktor
Aleksandra „Doksa” Jung

Graczka, twórczyni gier, kawał nerda. Kiedy nie gram, najczęściej piszę, czytam, programuję albo researchuję niszowe tematy, które akurat się nawiną. Rodzina i znajomi mają już dość słuchania o tym, dlaczego powinni zagrać w Pathologic 2, Disco Elysium i The Stanley Parable.

Profil
Wpisów49

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze