54
21.03.2022, 16:41Lektura na 2 minuty

Tak! Wiedźmin 4 oficjalnie zapowiedziany [AKTUALIZACJA]

Lata czekania i właśnie dziś, całkowicie niespodziewanie, CD Projekt Red potwierdza, że powstaje Wiedźmin 4. I to na Unreal Enginie 5!


Barnaba „b-side” Siegel

O tym, że czwarta odsłona Wiedźmina powstaje, mówiło się od dawna. Również sama firma nie pozostawiała w licznych raportach wątpliwości, że będzie nadal zajmowała się tą marką. Dziś jednak CDPR potwierdza, że nowy Wiedźmin powstaje, a na obrazku promocyjnym widnieje dopisek „Zaczyna się nowa saga”.

Firma informuje, że Wiedźmin 4 nie będzie oparty na autorskim REDengine, lecz na Unreal Enginie 5. Redzi chwalą się również, że będą współpracowali z Epic Games nad rozwojem UE5, aby „pomóc w przygotowaniu idealnego silnika pod gry z otwartym światem”.


Jednym z kluczowych filarów RED 2.0 — transformacji, którą obecnie przechodzi studio — jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy.

W przypadku wcześniejszych gier studia, rozwój i przygotowanie REDengine pod dany tytuł wymagało znacznych zasobów i nakładu pracy. Dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby w przypadku kolejnej gry CD PROJEKT RED wyznaczyć kierunek technologiczny tak szybko, jak to możliwe. (...) Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jakie niesamowite przygody uda na się stworzyć w Unreal Engine 5!


Paweł Zawodny, CTO CD Projekt Red

I... to wszystko. Na razie CD Projekt Red nie zdradza ani słowa więcej o samym Wiedźminie 4:


W tym momencie żadne szczegóły dotyczące gry – takie jak przewidywany czas produkcji czy data premiery – nie będą podawane.


Warszawiacy dodali, że REDengine jeszcze chwilę pożyje, bo zostanie oczywiście wykorzystany do tworzenia nadchodzącego dodatku do Cyberpunka 2077.

AKTUALIZACJA

Ponieważ w informacji prasowej pojawiła się fraza „Epic Games”, od razu pojawiły się pytania od fanów dotyczące ewentualnej wyłączności Wiedźmina 4 w wersji PC dla Epic Game Store. Odpowiedź CD Projektu Red jest jasna: „Nie planujemy, aby gra została wydana na wyłączność w jakimkolwiek ze sklepów”.


Czytaj dalej

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów139

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze