4
27.02.2023, 11:15Lektura na 3 minuty

Nową Nokię naprawimy samodzielnie w kilka minut

Tęsknicie za czasami, kiedy w celu wymieniany baterii w telefonie wystarczyło zdjąć jego tylną klapkę? Za sprawą Nokii mają one szansę powrócić.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Nokia G22, bo o tym modelu telefonu mowa, trafi do sprzedaży już wkrótce, 8 marca, i wyceniona została na 150 funtów. Jak można wywnioskować po cenie, smartfon nie będzie posiadał niesamowitych parametrów, jednakże jego zaletą jest zupełnie coś innego.


Pokaż kotku, co masz w środku

Nokia nawiązała współpracę z firmą iFixit specjalizującą się w naprawach sprzętu. Dzięki temu posiadacze modelu G22 będą mieli możliwość zamówienia wszelkich niezbędnych części zamiennych, narzędzi oraz poradników prezentujących proces naprawy krok po kroku.

Nokia G22
Nokia G22 i narzędzia wykorzystywane podczas demontażu

Producenci pochwalili się, że oprócz bezproblemowego dostępu do materiałów, użytkownicy będą w stanie uporać się z wymianą wadliwej baterii lub zbitego wyświetlacza w stosunkowo krótkim czasie. Jak podają, wyjęcie starej baterii i włożenie nowej to kwestia około pięciu minut, z kolei naprawa wyświetlacza ma zająć w porywach do 20 minut.

Nokia G22
Nokia G22 po demontażu

Trudno się nie zgodzić, że możliwość samodzielnej wymiany niemal każdego komponentu smartfona jest wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem. Pozwoli ona zaoszczędzić nie tylko mnóstwo pieniędzy, które musielibyśmy wydać na naprawę sprzętu w serwisie, ale również i czasu.


Parametry i technikalia

Jak już zostało wspomniane, specyfikacja techniczna telefonu jest przeciętna, jednakże w tej cenie prezentuje się ona nad wyraz korzystnie. Nokia G22 wyposażona jest w ekran chroniony Gorilla Glass 3 o przekątnej 6,52 cala, rozdzielczości 720x1200 i częstotliwości odświeżania na poziomie 90Hz. Bateria o pojemności 5050 mAh posiada opcję szybkiego ładowania o mocy 20W.

Nokia G22
Nokia G22

Ponadto smartfon dysponuje 4 GB pamięci RAM, 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej, a całości dopełnia czterordzeniowy procesor Unisoc T606. System operacyjny to Android 12, który wedle zapewnień twórców będzie otrzymywał aktualizacje przez 2 lata od premiery omawianego smartfona. Jeśli interesuje nas aparat, to Nokia G22 wyposażona została w trio tylnych obiektywów – główny o rozdzielczości 50 MP oraz dwa dodatkowe: dwumegapikselowy czujnik głębi oraz 2 MP makro.

Podsumowując, Nokia G22 może być ciekawym wyborem dla osób szukających porządnego telefonu w przystępnej cenie. Brak problemu z dostępnością części zamiennych i możliwość samodzielnej naprawy jest ogromnym atutem, pod warunkiem, że nie będziemy musieli z niej zbyt często korzystać. Ruch Nokii jest jednak niezwykle istotny z punktu widzenia konsumentów i miejmy nadzieję, że w ślady za fińską firmą wkrótce ruszą inne korporacje, które pozwolą nam na swobodną wymianę komponentów w ich smartfonach.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów813

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze