1
5.05.2022, 13:15Lektura na 2 minuty

Off the Grid: Cyberpunkowe battle royale od reżysera „Dystryktu 9” zapowiedziane

Neill Blomkamp odpowiada za tło fabularne debiutanckiej produkcji studia Gunzilla Games, która powstaje na Unreal Engine 5.


Jakub „rajmund” Gańko

Pamiętacie, gdy blisko rok temu Witold informował o wieloosobowym shooterze AAA od Neilla Blomkampa? Wreszcie ogłoszono szczegóły tego projektu. Off the Grid zapowiadane jest teraz jako trzecioosobowe battle royale, które w przyszłym roku (nie podano jeszcze konkretnej daty) trafi na PC, PlayStation 5 i Xboksy Series X/S. Pominięcie poprzedniej generacji wynika z faktu, że gra będzie korzystać z dobrodziejstw Unreal Engine 5. Rozgrywka ma pozwolić na pojedynki PvP i PvE z udziałem nawet 150 graczy jednocześnie.

Gunzilla Games kładzie duży nacisk na fabułę gry, o czym świadczył już fakt zatrudnienia Neilla Blomkampa na stanowisku głównego wizjonera. W tworzeniu scenariusza brał udział także Richard Morgan, autor książki „Modyfikowany węgiel”, na podstawie której Netflix stworzył serial „Altered Carbon”. Olivier Henriot (Far Cry, Assassin's Creed) objął rolę dyrektora wykonawczego ds. narracji.

Twórcy zapowiadają, że gracze będą mieć wpływ na to, jak potoczy się dalsza historia, co ma sprawić, że doświadczymy prawdziwie next-genowego battle royale.


Nasze ambicje związane z Off the Grid to nie tylko stworzenie battle royale 2.0 poprzez dodanie głębokiego rozwoju postaci, lecz także zbudowanie ewoluującego świata, który będzie zmieniał się w niespodziewany sposób za każdym razem, gdy gracz do niego powróci. Chcemy nadać znaczenie każdemu elementowi gry, stawiając na innowacyjne podejście do przebiegu sesji oraz głębokie doświadczenie narracyjne. Naszym celem jest, aby gracze za każdym razem mieli coś nowego do odkrycia w Off the Grid, a my – do rozbudowania.


Neill Blomkamp

Aby zasmakować klimatu produkcji, możecie odpalić sobie króciutki trailer:


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1827

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze