70
21.01.2015, 19:41Lektura na 2 minuty

Oglądamy na żywo konferencję Microsoftu z Windowsem 10? [UPDATE: Podsumowanie]

Zróbcie sobie herbatę, popcorn albo wyjmijcie puszki z lodówki – przygotujcie to, czego potrzebujecie do seansu. O 18:00 odbędzie się konferencja Microsoftu dotycząca Windowsa 10. Jedną z osób, które zabiorą głos podczas wydarzenia, będzie Phil Spencer, więc możemy spodziewać się jakichś wieści dla graczy. [UPDATE: Podsumowanie!]


Dawid „spikain” Bojarski

No dobra – obejrzeliśmy całość, czas więc na podsumowanie. Co z tej całej konferencji powinni wiedzieć gracze? Po pierwsze, przez pierwszy rok od premiery Windowsa 10, będzie on dostępny za darmo dla użytkowników Windowsa 7 i Windowsa 8.1. Dotyczy to również posiadaczy sprzętu z Windows Phone 8.1. Oczywiście później płatny będzie tylko dla tych, którzy nie dostali go za darmo w ciągu tego roku.

Po drugie: Cortana. O tym, że stanowi microsoftową konkurencję dla Siri, wiecie już od dawna, więc newsem jest w zasadzie tylko to, że pojawi się na PC. I będzie świadoma tego, że jest na PC, więc np. wyniki wyszukiwania przystosowane będą właśnie do tego środowiska.

Po trzecie: Spartan, nowa przeglądarka. Na razie nie wygląda zbyt rewolucyjnie – ma możliwość rysowania po stronach internetowych, tryb czytelni usuwający niepotrzebne elementy ze strony oraz wbudowaną Cortanę.

Po czwarte: aplikacja Xbox. Pozwoli nam przeglądać kolekcję gier z Xboksów i będzie zintegrowana ze Steamem. Ale najważniejszy jest fakt, że pozwoli streamować gameplay z Xboksa One na dowolne urządzenie z Windowsem 10.

Ponadto na Windowsie 10 pogramy w Fable Legends. Wspólnie z graczami na Xboksach.

Zapowiedziano również dwa nowe urządzenia: Pierwsze to Microsoft Surface Hub, komputer wyposażony w 84-calowy ekran dotykowy 4K, który działa mniej więcej tak, jak biała tablica z mazakami, tylko jest o wiele droższy, no i jest komputerem. Drugie to Microsoft HoloLens, urządzenie do rzeczywistości wirtualnej/rozszerzonej. To okulary, które sprawią, że dookoła wyświetlane będą hologramy – podczas prezentacji pokazano na przykład wyświetlany na ścianie film oraz teren z Minecrafta wyświetlany dookoła użytkownika. Wyposażone są w soczewki, a nie ekrany, i do działania nie potrzebują komputera.

To zresztą warto obejrzeć:

Redaktor
Dawid „spikain” Bojarski

Redaktor naczelny CD-Action. Zagraj w Unavowed.

Profil
Wpisów3668

Obserwujących34

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze