23.11.2023, 13:45Lektura na 2 minuty
Wideo

OHV: Poznaj polską rzeczywistość lat 90. w nowym symulatorze

Gdy widzę stronę OHV na Steamie, aż korci mnie, żeby zakrzyczeć „DEJ MU MIODU”!


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Jeżeli kogoś nie interesuje specjalnie polska branża gier wideo, to zdziwią go dwie informacje. Jesteśmy jedną z największych nacji w gamedevie oraz krajem, który stoi przede wszystkim… symulatorami. Gra, o której za chwilę wam opowiem, nie wygląda może jak ambitne dzieło, ale za to twórca na tyle dobrze porusza się w przestrzeni memów, że warto poruszyć ten temat.

Poznajcie OHV. Polski symulator, który pozwoli nam cofnąć się do realiów lat dziewięćdziesiątych. Jak mówi sam opis gry na Steamie:


Polska, lata 90. 15% bezrobocia. Disco polo. Dziurawe drogi. Paliwo po 2 zł. I ty, prosty chłopak z prowincji, którego jedynym majątkiem jest nienadający się do jazdy samochód. Eksploruj otwarty świat i poznaj lokalną społeczność. Znajdź dorywczą robotę i odkładaj ciężko zarobione pieniądze. Kupuj części niezbędne do naprawy i ulepszania twojego OHV. Zostań królem lokalnej remizy!


Co jakiś czas twórca gry publikuje na oficjalnym kanale krótkie urywki z najnowszych atrakcji, jakie czekają nas w grze. Kilka dni temu pomysłodawca OHV zaprezentował pradawną sztukę nocnych prac lakierniczych, która polega na starciu rdzy i lakieru do gołej blachy, a następnie zamalowanie ubytku za pomocą standardowej farby oraz pędzla do ścian.

Na chwilę obecną możecie dodać grę do listy życzeń na Steamie. Premiera oraz dodatkowa zawartość nie została na razie ogłoszona. Osobiście będę czekać ze zniecierpliwieniem, ponieważ pomimo widocznej niskiej jakości, czuć tutaj specyficzny klimat oraz memiczność dzieła.


Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów342

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze