Opera wkrótce otrzyma integrację z ChatGPT
Sztuczna inteligencja w przeglądarce przestaje być wyjątkiem, a zaczyna być regułą. Kolejnym programem wykorzystującym możliwości ChatGPT zostaje Opera.
Nie tak dawno temu Microsoft pochwalił się innowacyjną integracją sztucznej inteligencji ze swoją przeglądarką internetową. Nie jest to jednak pomysł ekskluzywny dla giganta z Redmond, a konkurencja nie śpi. Jeśli nie przepadamy za Edge'em, ale chcemy korzystać z opcji dostępnych dzięki zastosowaniu AI, to wkrótce otrzymamy solidną alternatywę w postaci Opery.
W bliżej nieokreślonym czasie pasek boczny wspomnianej przeglądarki wzbogacony zostanie o kolejną funkcję. Posiadające wymowną nazwę „skróć” bazuje na, tu oczywiście bez zaskoczenia, ChatGPT i pozwoli nam na otrzymanie streszczenia przeglądanej strony internetowej bądź czytanego artykułu. Brzmi znajomo? Nic dziwnego, w końcu podobną opcję ma wkrótce otrzymać przeglądarka Edge, o czym Microsoft poinformował na swojej konferencji.
Raczej szybciej niż później
Jak już zostało wspomniane, data premiery integracji Opery z AI jest wciąż nieznana, jednak jeśli wierzyć słowom wiceprezesa ds. marketingu i komunikacji firmy, to nastąpi ona stosunkowo szybko.
Przedstawiciele Opery posiadają także swoje przekonania co do tego, jak wkrótce wyglądała będzie sieć. Jak twierdzi Krystian Kolondra, odpowiedzialny za wersję przeglądarki przeznaczoną na komputery oraz gaming:
Opera wierzy, że wraz z pojawieniem się rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, zarówno w zakresie generowania tekstu, obrazu i dźwięku, jak i w niezliczonych innych formach, stoimy u progu nowej ery kreatywności w sieci. Dlatego przebudowujemy przeglądarkę, aby umożliwić naszym użytkownikom wykorzystanie wszystkich tych zasobów i rozwinięcie ich pełnego potencjału w najlepszy możliwy sposób.
Zdaje się więc, że przedsiębiorstwo próbuje podążać za duchem czasu i stara się przygotować na to, co dla wielu zdaje się już nieuniknione. Czy na podobny ruch uwzględniający implementację sztucznej inteligencji w swoje produkty zdecydują się również inni gracze na rynku przeglądarek? To się jeszcze okaże.
Czytaj dalej
Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.