15.12.2022, 18:31Lektura na 2 minuty

Oppo Find N2 oraz Find N2 Flip – premiera nowych “składaków”

Firma Oppo pokazała dwa nowe, składane telefony. Jeden z nich to „książeczka”, drugi zaś przypomina „notesik” – innymi słowy, składają się wertykalnie i horyzontalnie, czyli na modłę tego, co ma w swojej ofercie Samsung.


Grzegorz „Krigor” Karaś

Jak chwali się producent, Oppo Find N2 to najlżejszy w branży poziomo składany telefon. Waży 233 gramy, po złożeniu zaś ma 14,6 mm grubości. Smartfon korzysta z zawiasu Flexion Hinge, który został wykonany z włókna węglowego i stopu wykorzystywanego w przemyśle lotniczym. Składa się on ze 100 elementów – a więc został znacząco odchudzony w porównaniu do poprzedniej generacji, co znalazło odzwierciedlenie w znacznie mniejszej masie urządzenia: telefon waży o 42 gramy mniej od poprzedniego modelu.


Perfekcyjne złożenie

Wspomniany zawias to równocześnie na tyle precyzyjna konstrukcja, że – jak podaje producent – telefon po złożeniu ma niedostrzegalną lukę pomiędzy połówkami, a załamanie środka wewnętrznego ekranu został zredukowane o 2/3. Wspomniany wewnętrzny wyświetlacz można złożyć bez uszkodzenia do 400 tys. razy, a ma on przekątną 7,1”, szczytową jasność 1550 nitów i warstwę folii antyodblaskowej poprawiającej komfort użytkowania. Zewnętrzny ekran to z kolei 5,54” i jasność szczytowa 1350 nitów. Jego ramka została zmniejszona o 47% w stosunku do poprzedniego modelu.

Oppo Find N2
Oppo Find N2

Wewnątrz znajdziemy Snapdragona 8+ Gen1 i akumulator 4520 mAh z ładowaniem 67 W. Główny obiektyw w aparacie ma rozdzielczość 50 MP i matrycę Sony IMX890. Ultraszerokokątny 48 MP może być również używany jako makro, zaś w przypadku dalszych ujęć możemy skorzystać z teleobiektywu 32 MP RGBW 2x. Telefon trafi do sprzedaży (jak na razie wyłącznie w Chinach) w dwóch wersjach: 12/256 GB oraz 16/512 GB.


Rozkładany w locie

Jeśli zaś chodzi o Flipa, to firma chwali się istotnymi zmianami w konstrukcji – takimi, które naprawiają problemy związane z użytecznością tego typu otwieranych „do góry” telefonów. To przede wszystkim wytrzymująca cały dzień bateria 4300 mAh, która śmiało powinna sprostać wymaganiom układu MediaTek Dimensity 9000+. Również w tym wypadku mamy zawias drugiej generacji oparty na ergonomicznym designie kropli wody, który zapewnia niemal niewidoczne załamanie powierzchni ekranu. A skoro przy wyświetlaczu jesteśmy – ten według producenta jest największy w tego typu telefonach.

Oppo Find N2 Flip
Oppo Find N2 Flip

Oppo Find N2 Flip trafi do Europy po nowym roku, najpewniej w pierwszym kwartale. W Chinach jego ceny zaczynają się od ok. 3800 zł (w przeliczeniu z juanów) za wersję 8/256 GB. Śmiało jednak można założyć, że w Polsce będzie drożej. Więcej informacji na temat tej konstrukcji, jak i jej premiery producent przekaże niedługo.

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów343

Obserwujących21

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane