47
20.08.2013, 10:31Lektura na 2 minuty

Origin: Nie spodobała ci się gra? Teraz odzyskasz wydane na nią pieniądze

Wraz ze zmianą szefostwa w Electronic Arts, coś się w firmie wyraźnie zmieniło – koncern zaczął ocieplać swój wizerunek, czego efektem jest chociażby trwająca jeszcze akcja Humble Bundle z grami „Elektroników” (nie biorą ani centa dochodów ze sprzedaży). Teraz EA wprowadziło w regulamin Origina zaskakującą zmianę – użytkownicy mogą domagać się… zwrotu pieniędzy o grę!


Piotrek66

Oczywiście nie jest tak różowo i objęte jest to pewnymi warunkami, które muszą zostać spełnione. Mimo to jest to i tak bardzo dobre posunięcie ze strony Electronic Arts – podobnej opcji nie oferuje bowiem konkurencja, ze Steamem włącznie.

O co więc chodzi? Dzisiaj Electronic Arts w 20 krajach uruchomiło Origin Great Game Guarantee – program, w ramach którego można odzyskać wydane na daną grę pieniądze, jeśli ta nam się nie spodoba. Zwrotu można się jednak domagać tylko w ciągu 24 godzin od pierwszego uruchomienia, w trakcie pierwszych siedmiu dni od zakupu lub w czasie tygodnia od premiery, gdy składaliśmy zamówienie przedpremierowe. Uwaga – dotyczy to tylko tytułów wydanych przez EA, które zostały kupione za pośrednictwem Origina.

W jaki sposób można odzyskać pieniądze? Prosto – wystarczy wejść w historię zamówień na swoim koncie w Originie i przy odpowiedniej grze wybrać opcję zażądania zwrotu. Następnie trzeba odpowiedzieć na kilka pytań, potem nasz wniosek zostanie rozpatrzony. Przedstawiciele EA twierdzą, że wydaną kasę można dostać z różnych powodów. Nie spodobała nam się fabuła? A może rozgrywka? Albo gra nie działa na naszym komputerze? Nie ma problemu.

Program działa na razie tylko w 20 krajach, ale do końca września ma zostać uruchomiony na całym świecie, a więc także w Polsce.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze