45
4.07.2012, 09:34Lektura na 1 minutę

Ouya: Nowa konsola od twórców Xboksa, Kindle´a itd. Cena? 350 PLN...

Wydarzenie? Serwis AngelList, kojarzący inwestorów z dużymi pieniędzmi z wynalazcami o ciekawych pomysłach, zamieścił informację o nowym startupie, który chce wyprodukować konsolę kosztującą nie więcej, niż 99 dolarów. Czy Microsoft i Sony powinny zacząć się bać?


Hut

Ouya to startup, za którym stoi kilka wyjątkowych postaci. Pierwszy skrzypce od strony biznesowej gra tutaj Julie Uhrman, dziennikarka i menadżerka serwisu IGN, ale to najmniej interesujące nazwisko w całym składzie – dużo większe wrażenie robi bowiem obsada stanowisk technicznych. Za projekt odpowiada Yves Behar, twórca inicjatywy One Laptop Per Child, którego wspierają Ed Fries z zespołu pracującego nad Xboksem, Muffi Ghadiali, jeden z projektantów Kindle'a, oraz nieco mniej znani Amol Sarva i Peter Pham

Konsola (jej szkic koncepcyjny widzicie nad newsem, projekt ekranu menu konsoli - obok) ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android, i będzie sprzedawana w cenie nie wyższej, niż 99 dolarów. Jej twórcy chcą, by system dystrybucji cyfrowej był w przypadku Ouya tak otwarty, jak to tylko możliwe, by umożliwić amatorom, półprofesjonalistom i niezależnym profesjonalistom dostarczanie gier i innych aplikacji na tę platformę. Architektura systemu pozwala też w łatwy sposób go hakować, co ma otworzyć drogę do kolejnych nieoczekiwanych zastosowań Ouya. Anonimowy informator serwisu Kotaku twierdzi też, że to co wiemy do tej pory to jedynie część prawdy, a cały zamysł projektu ma szansę zrewolucjonizować branżę gier. Kiedy? Na ten temat nie ma jeszcze żadnych informacji.

Redaktor
Hut
Wpisów4059

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze