1
12.01.2024, 16:15Lektura na 2 minuty

Paradox zapowiada podwyżki cen subskrypcji Hearts of Iron 4 i Europa Universalis 4

Subskrypcje dwóch popularnych strategii Paradoxu, Hearts of Iron 4 i Europa Universalis 4, podrożeją aż o 60%.

Paradox ogłosił, że ceny subskrypcji dla Hearts of Iron 4 i Europa Universalis 4 zostaną podwyższone. Nowe opłaty wejdą w życie 16 stycznia tego roku. Informacja o podniesieniu cen abonamentu została podana na Paradox Forum.


Chcemy poinformować was o nadchodzących zmianach w opłatach za subskrypcję dla dwóch naszych gier: Hearts of Iron 4 i Europa Universalis 4.


Usługa, dzięki której możemy zyskać dostęp do wszystkich DLC danej gry, zaliczy aż 60-procentową podwyżkę cen. Wykupienie dostępu do rozszerzeń na miesiąc zamiast 4,99 dolara będzie teraz kosztować 7,99 dolara, co oznacza, że cena subskrypcji w polsce z 22,99 zł zmieni się na około 35 zł. Z kolei cena 3-miesięcznej subskrypcji podniesie się z 13,99 dolara do 14,99 dolara, czyli z 63.99 zł wzrośnie do około 69 zł.

Zmiany argumentowane są m.in. zwiększeniem liczby oferowanych DLC względem tego, jak wyglądało to 2 lata temu, kiedy Paradox ustalał obecne ceny.


Aktualne ceny tych subskrypcji zostały ustalone 2 lata temu. Od tamtego czasu wydaliśmy więcej dodatków do naszych gier, a więc oferowana w subskrypcjach zawartość jest teraz po prostu większa. Dlatego zdecydowaliśmy się na podniesienie cen abonamentu dla obu gier.


Twórcy przeprosili także za spóźnione poinformowanie graczy o tak nagłym i znaczącym skoku cen.


Po pierwsze chcemy przyznać, że ta informacja pojawia się późno. Nie jest to pożądane i jak możecie wiedzieć z innych naszych aktualizacji dotyczących cen, zawsze informujemy o takich decyzjach z wyprzedzeniem. Dołożymy wszelkich starań, by w przyszłości informować was o zmianach wcześniej.


Niestety coraz wyższe ceny to obecnie w branży growej nic nadzwyczajnego, a i w ubiegłym roku mogliśmy zauważyć wzrost cen gier Paradoxu.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów158

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze