1
29.02.2024, 08:15Lektura na 2 minuty

Paranormal Activity: Found Footage – Popularny horror otrzyma grową adaptację

Za sterami growego Paranomal Activity stanie twórca The Mortuary Assistant.

„Paranormal Activity” z 2007 roku kosztowało jedynie 15 tysięcy dolarów (choć po przejęciu przez Paramount obraz zmodyfikowano i dokręcono np. nowe zakończenie za dodatkowe 200 tysięcy), a zarobiło zawrotne 194 miliony. W tej sytuacji powstanie kolejnych odsłon było tylko kwestią czasu, a potwornie rozwodniona przez sequele seria zakończyła się (na razie) na części siódmej.

To dziwne, że w dobie ogromnego sukcesu horrorów takich jak Outlast, nikt nie wpadł na pomysł stworzenie gradaptacji „Paranormal Activity” (kiepskiego The Lost Soul nie sposób traktować poważnie), jednak co się odwlecze, to nie uciecze – twórca The Mortuary Assistant, Brian Clarke, poinformował właśnie, że nad nią pracuje:

Na temat produkcji nie wiemy zbyt wiele, jednak znając styl Clarke’a można mieć wyobrażenie tego, czego możemy się spodziewać. Gra powstaje we współpracy z Paramount Pictures, więc prawdopodobnie developer otrzyma konkretniejszy budżet, który posłuży do realizowania różnych pomysłów – o jednym z nich już wiemy:


Paranormal Activity zaprezentuje entuzjastom horrorów produkcję w stylu found footage oraz opowie historię poszerzającą wiedzę na temat świata znanego z filmów. Gra będzie dostępna na wielu platformach i otrzyma zaawansowany system nawiedzeń, który w zależności od działań graczy, dynamicznie dostosuje typ oraz intensywność zjawisk napotykanych w trakcie zabawy.


Na więcej informacji będziemy musieli jednak poczekać nieco dłużej, a sama gra zawita na rynek nie wcześniej niż w 2026 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1088

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze