Pathfinder: Kingmaker – Szykują się trzy rozszerzenia
Pierwsze zadebiutuje już wkrótce.
Przygotowany przez studio Owlcat Games Pathfinder: Kingmaker został przyjęty całkiem przywozicie, zgarniając oceny na średnim poziomie 71%. Wypada przy tym dodać, że gracze byli minimalnie łaskawsi, przyznając 7,5/10. Jeśli podróże po Golarionie przypadły wam do gustu, możecie powoli pakować plecaki na kolejne wyprawy. Autorzy ujawnili garść informacji na temat przepustki sezonowej, zawierającej trzy rozszerzenia.
Pierwsze z nich, The Wildcards, trafi do sprzedaży 6 grudnia i zaoferuje między innymi dodatkową rasę. Diablęta (ang. Tieflings), czyli potomkowie ludzi i demonów, będą mogły szkolić się między innymi w świeżutkiej profesji Kineticist. Przedstawiciele tej klasy posługują się magią żywiołów i świetnie sprawdzają się zarówno w walce w zwarciu jak i na dystans. Szeregi drużyny zasili też nowa towarzyszka, łącząca w sobie obie wymienione wyżej nowości.
W lutym przyszłego roku zadebiutuje Varnhold’s Lot, czyli nowa kampania fabularna, w ramach której nawiążemy bliższą znajomość z kapitanem Maegarem Varnem. Mężczyzna postawi sobie za cel wywalczenie kawałka ziemi dla siebie i swoich ludzi. Przygoda ma trwać od 6 do 12 godzin, a podjęte w jej ramach decyzje wpłyną na główną kampanię.
Cykl zakończy się w kwietniu 2019 wraz z premierą Beneath The Stolen Lands. DLC zaoferuje nowy tryb gry, przeznaczony dla miłośników walki. Drużyna wybierze się do generowanego losowo, nieskończonego lochu wypełnionego groźnymi przeciwnikami, w tym unikalnym bossem. Podziemia będzie można zwiedzać zarówno w ramach głównej kampanii jak i oddzielnie.
Owlcat Games zastrzega, że daty premier mogą jeszcze ulec zmianie, lecz jedno jest pewne: za cały pakiet zapłacimy niecałe 90 złotych. Możliwy będzie też zakup pojedynczych DLC, ale ich polskie ceny nie zostały jeszcze ujawnione. Jeśli jednak sugerować się prostym przelicznikiem z dolarów, za The Wildcards trzeba będzie zapłacić około 30 złotych, za Varnhold’s Lot 45 zł, a Beneath The Stolen Lands 38 zł.
Czytaj dalej
Jestem wielbicielem turówek i wszelkiej maści erpegów: zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Do tego zdeklarowanym zwolennikiem tytułów dla jednego gracza, przy czym od tej zasady istnieje jeden poważny wyjątek – World of Warcraft. W Azeroth przesiedziałem więcej godzin, niż chciałbym przyznać, raz ciesząc się każdą chwilą, kiedy indziej zrzędząc na czym świat stoi. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki (niemal zawsze fantastyki), za to spokojnie obyłbym się bez kina i seriali. Z CDA związany jestem od 2011 roku.