5
21.10.2019, 09:33Lektura na 3 minuty

PDXCON 2019: Góra zapowiedzi z imprezy Paradoksu [WIDEO]

Przede wszystkim kolejne dodatki, ale czekają nas też nowe gry. No i zobaczyliśmy pierwszy zwiastun Werewolf: The Apocalypse.


Witold Tłuchowski

W miniony weekend w Berlinie odbyło się małe święto szwedzkiego wydawcy. Chociaż wielu kojarzy się tylko z wielkimi strategiami w stylu Europy Universalis, to przecież firma posiada także prawa do Świata Mroku i to ona właśnie wypuści na świat drugie Bloodline (acz nieco później niż zakładano).

Zacznijmy więc od Werewolf: The Apocalypse – Earthblood od Cyanide. W końcu dane nam było zobaczyć jakiś zwiastun produkcji... chociaż wciąż bez żadnych fragmentów rozgrywki. Tak czy owak lepsze to niż nic. Premiera w 2020.

Paradox pochwalił się również Surviving the Aftermath, czyli symulatorem odbudowy świata po apokalipsie. Jeżeli się nie domyśliliście, to duchowy spadkobierca (bo trudno nazwać go sequelem) Surviving Mars. Gra zadebiutowała już we wczesnym dostępie na Epic Games Store oraz Xbox Game Preview. „Ostatecznie” na rynek trafi w 2020.

Poza tym nie mogło zabraknąć całej góry dodatków do już wydanych tytułów. Na pierwszy ogień pójdzie Revelations do jeszcze ciepłego i wyjątkowego udanego Age of Wonders: Planetfall. W nasze ręce wpadnie 19 listopada.

Stellaris doczeka się „dyplomatycznego” rozszerzenia: Federations.

Twórcy nie zapominają też o Hearts of Iron IV. W La Resistance nie ograniczymy się wbrew pozorom do Francji. Oprócz generalnego rozszerzenia opcji szpiegowskich (agenci wywiadu, specjalne misje) i pogłębienia mechanik związanych z ruchami oporu czeka nas również nowe oblicze hiszpańskiej wojny domowej.

Prison Architect 21 listopada wzbogaci się zaś o Psych Ward, DLC skupiające się na przestępcach, które zdecydowanie powinniśmy trzymać w izolatkach.

A oprócz tego dostaliśmy jeszcze teaser kolejnego rozszerzenia:

Również fani Battletecha nie powinni mieć powodów do narzekania, ponieważ 21 listopada wyjdzie dodatek Heavy Metal.

Ku zaskoczeniu wszystkich Paradox nie zapowiedział płatnego DLC do Imperator: Rome, a darmowy Content Pack, który ma na celu lepsze odwzorowanie w świecie gry konfliktów kartagińsko-rzymskich.

Oprócz tego rzecz jasna zapowiedziano Crusader Kings III, ale o tym już wiecie. Z tej okazji możecie wejść w posiadanie rozszerzenia The Old Gods do „dwójki”, która dopiero co przeszła na model free to play. Wystarczy zalogować się na oficjalnej stronie gry i cieszyć się pogańskimi władcami.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5499

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane