5
28.11.2020, 13:25Lektura na 1 minutę

People Can Fly stworzy kolejne gry dla dużych wydawców

Rodzimy developer nie może narzekać na brak pracy.


Rafał „hraboll” Pieczka

People Can Fly (Painkiller, Gears of War: Judgment, Buletstorm) nie tylko tworzy strzelankę Outriders, lecz również zajmuje się kolejnymi projektami. Mowa o tytułach wysokobudżetowych, które będą owocem współpracy z dużymi wydawcami – Square Enix oraz Take-Two Interactive. Niestety, na więcej konkretów musimy jeszcze poczekać. Prezes zarządu grupy People Can Fly, Sebastian Wojciechowski, ograniczył się do następującego oświadczenia (serwis Strefa Inwestorów):


Już teraz mogę otwarcie powiedzieć, że pracujemy obecnie nad dwoma nowymi tytułami z segmentu AAA, które podobnie jak gra Outriders są realizowane wspólnie z międzynarodowymi wydawcami – Square Enix i Take-Two Interactive. Gry rozwijane są obecnie pod roboczymi tytułami Gemini i Dagger i planujemy ich wydanie do końca 2024 roku [projekt Dagger powstaje w nowojorskim oddziale People Can Fly - dop. red].


Krótka wzmianka o dwóch tajemniczych projektach pojawiła się także na oficjalnej stronie internetowej warszawskiego studia:

pcf-about_c0zag.jpg

Wspomniane Outriders ukaże się 2 lutego 2021 roku na PC (Steam i EGS), PS4, PS5, Xboksie One i Xboksie Series X/S. Nieco ponad trzy tygodnie temu odbyła się obszerna prezentacja gry.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane