80
25.11.2011, 16:40Lektura na 2 minuty

Piractwo według Good Old Games

Good Old Games wystrzega się DRM-ów i nie schlebia branżowym trendom uprzykrzania legalnym graczom życia. Trevor Longino, szef marketingu w tej firmie, w wywiadzie dla GamersMint wypowiedział się na temat piractwa precyzyjnie, ostro i celnie. Ma jednak zdecydowanie odmienną opinię na ten temat od Stanislasa Mettra z Ubisoftu.


Berlin

Stanislas Mettra z Ubisoftu wypowiedział się przedwczoraj na temat piractwa na PC-tach. Stwierdził, że skoro grę w wersji komputerowej kupi może 50 tysięcy osób, a reszta poprosi Johna Torrenta o paczkę zza oceanu za darmo, to nie ma sensu nawet się za tworzenie czegoś takiego zabierać. Naturalnie rozwścieczyło to PC-towców, którzy nawet mając często jakieś grzeszki na sumieniu, nie lubią być wrzucani do jednego worka ze złodziejami, za których nieustannie uważają ich wielkie firmy.

Trevor Longino z Good Old Games podzielił się swoją opinią na ten temat w wywiadzie z GamersMint. Jak stwierdził:


Skupiając się na piractwie, jako na największym wrogu grania na PC-tach, naszej branży umykają sprzed nosa dwie sprawy. Po pierwsze: piraci radzą sobie o wiele lepiej z dystrybucją gier, niż wiele zajmujących się tym firm. Z jakiego innego powodu ktoś ryzykowałby zainfekowanie swojego komputera malware, czy wirusami ściągając torrenta, jeżeli nie z najprostszego - często łatwiej dostać grę z pirackich źródeł, niż przez tradycyjną cyfrową dystrybucję. Wiele moglibyśmy nauczyć się obserwując jak łatwo jest spiracić grę w porównaniu z kupieniem jej, instalowaniem klienta, patchowaniem gry, patchowaniem klienta, aktywowaniem gry, aktywowaniem zabezpieczenia online i na końcu - wreszcie! - odpaleniem tego, o co chodziło od początku. Po drugie: ludzie piracą. Po prostu to robią i nie mamy na to wpływu. To, co rzeczywiście możemy - co pokazuje ankieta za ankietą - to dać im tak dobrą grę, żeby chcieli ją kupić. Ogromna ilość odnośników, przez które ludzie trafiają na GOG.com pochodzi z torrentowych trackerów, lub stron z abandonware. I wiesz co? Transfer z tych stron przekłada się na większą sprzedaż, niż czyste wejścia z Google. Wielu naszych użytkowników spotkało się po raz pierwszy z GOG.com ściągając pirackie wersje gier, które sprzedajemy - stwierdzili, że nasza oferta jest tak dobra, że zarejestrowali się i je kupili.


Co sądzicie o tym podejściu?

Redaktor
Berlin

Everybody wants to be a Master — everybody wants to show their skill. Everybody wants to get there faster, make their way to the top of the hill. Each time you try you're gonna get just a little bit better. Each day we climb one more step up the ladder. It's a whole new world we live in — it's a whole new way to see. It's a whole new place, with a brand new attitude. But you've still gotta catch 'em all... And be the best that you can be!

Profil
Wpisów1396

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze