11.06.2022, 06:00Lektura na 1 minutę
Wideo

Platformówka The Cub – Nowy gameplay z apokaliptycznej „Księgi dżungli”

Jednym z tytułów zaprezentowanych na Tribeca Games Spotlight 2022 jest platformówka The Cub, rozgrywająca się na Ziemi po Wielkiej Katastrofie Klimatycznej.

Katastrofa doprowadziła niemal do upadku ludzkości. Większość populacji wyginęła, a bogatej elicie udało się ewakuować na Marsa. Po wielu latach na naszą planetę wraca marsjańska ekspedycja w celu zebrania z Ziemi okazów fauny i flory, którym udało się przetrwać.

Jako gracz nie wcielimy się jednak w nikogo z tej ekspedycji. Poprowadzimy zmutowanego, osieroconego chłopaka – Cuba, który niczym Mowgli z „Księgi dżungli” wychował się bez towarzystwa innych ludzi. Skacząc po lianach i ruinach będziemy musieli pomóc mu w ucieczce przed naukowcami i znalezieniu bezpiecznej kryjówki.

Twórcy, prezentując swoje dzieło, zwracali uwagę na bogatą narrację środowiskową i to, że The Cub ma być tytułem zwracającym uwagę gracza na aktualne problemy ludzkości, w tym oczywiście na kryzys klimatyczny. Podali też kilka tytułów klasycznych gier platformowych, które stanowią dla nich inspirację: Heart of Darkness, Aladdin i The Jungle Book.

Data premiery nie została jeszcze podana. The Cub ukaże się na pecetach, Playstation 4 i 5, Xboxach Series X/S oraz na Nintendo Switch.

Redaktor
Karol Wilczek

Zakochany w grach od pierwszego Prince of Persia i komputerów z przyciskiem Turbo. Uwielbiam RPG, mam ogromny sentyment do klasycznych przygodówek.

Profil
Wpisów33

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane