18
12.08.2020, 14:54Lektura na 2 minuty

PlayStation 5: Bateria nowego kontrolera o połowę pojemniejsza od tej w DualShocku 4

Niekoniecznie musi się to jednak przekładać na dłuższe działanie.


Witold Tłuchowski

Wiadomości o PS5 ciągle nam mało – i nic dziwnego, skoro Sony skąpi informacji na jej temat. Jeszcze w sierpniu spodziewamy się poznać dokładną datę premiery i cenę konsoli, ale biorąc pod uwagę, że na rynek trafi ona już w następnym kwartale, firma niespecjalnie śpieszy z jakimikolwiek ogłoszeniami. Niedawno mogliśmy za to dowiedzieć się więcej o nowym kontrolerze, gdy w akcji wypróbował go Geoff Keighley.

Przyszła pora na bardziej techniczne szczegóły. Do tej pory słyszeliśmy jedynie, iż akumulator DualSense'a pozwoli nam dłużej grać bez podłączania kabla, choć okupione to będzie odrobinę większą wagą. Teraz dzięki anonimowemu pracownikowi nieznanego producenta akcesoriów dla konsol poznaliśmy pojemność baterii – wynosi ona 1560mAh.

Dla porównania bateria DualShocka 4 ma pojemność 1000 mAh. Oczywiście nowe funkcje pada mogą pochłaniać tyle energii, że różnicy w długości działaniu między oboma kontrolerami nie odczujemy. Sam sprzęt jest też podobno „o wiele przyjemniejszy i wygodniejszy” niż poprzednik.

PlayStation 5 na sklepowych półkach pojawi się w okresie świątecznym.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane