19
3.08.2020, 15:11Lektura na 2 minuty

PlayStation 5: Dualshock 4 nie będzie działać z grami z PS5

Chociaż nie będzie całkowicie bezużyteczny po zakupie nowej konsoli.


Witold Tłuchowski

DualSense, kontroler PlayStation 5, zajmuje istotne miejsce w zapowiedziach Sony. Firma poświęciła mu oddzielną prezentację, a ostatnio o wrażeniach z obcowania z nim opowiadał Geoff Keighley. Po cichu liczyliśmy jednak, że do zabawy wykorzystamy też pady z obecnej generacji, tracąc co nieco z jakości doświadczenia, ale oszczędzając przy tym kilkaset złotych. Niestety, sytuacja będzie odrobinę bardziej skomplikowana.

Sony opublikowało zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące peryferiów PS4 i ich działania z PS5. Z dobrych wiadomości: z nową konsolą zadziała większość z nich. Z tych nieco gorszych: nie oznacza to, że użyjemy ich w drugim Horizon Zero Dawn. Posiadacze bardziej specjalistycznego sprzętu (kierownic, arcade sticków etc.) nie mają się czego obawiać, podobnie jak właściciele Move'ów (działających z grami z PSVR na PlayStation 5) i wspieranych do tej pory słuchawek.

W gorszej sytuacji będzie zdecydowanie największa grupa, czyli użytkownicy DualShocka 4.Ten niestety zadziała wyłącznie w odpalanych na PS5 grach z czwartego PlayStation. Jak czytamy:


Czy DualShock 4 będzie działał z grami z PS5? Nie, uważamy, że gry na PS5 powinny korzystać z przewagi nowych możliwości i funkcji, które wprowadzamy na tej platformie, w tym funkcji kontrolera bezprzewodowego DualSense.


Z pewnością jest to pewne rozczarowanie, chociaż nie wiemy, jak zostanie potraktowane np. odświeżone Overcooked (w zapowiedziach nie wspominano nic o korzystaniu z wyjątkowych funkcji DualSense'a).

PlayStation 5 na rynek trafi w okresie świątecznym. Kolejnych informacji o konsoli mamy spodziewać się już niedługo.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane