14
21.10.2019, 11:24Lektura na 2 minuty

PlayStation 5: Pierwsze zdjęcie devkitu

Wygląda dokładnie tak, jak dotychczasowe patenty: dziwnie.


Witold Tłuchowski

Chociaż przed nami jeszcze rok oczekiwania, powolutku żegnamy się z obecną generacją konsol. W kalendarzu zaznaczamy ostatnie ważne premiery, na subkoncie co miesiąc odkładamy małe sumki, a w internecie z uwagą czytamy, co też szykują dla nas elektroniczni giganci. Zwłaszcza fani „niebieskich” mają ostatnio sporo powodów do zadowolenia: nadchodząca premiera Death Stranding, ogłoszenie daty premier drugiego The Last of Us oraz – co chyba najważniejsze – kolejny wysyp informacji na temat PlayStation 5 (wraz z przybliżonym terminem debiutu).

Przy tym ostatnim wypadku dowiedzieliśmy, że znaleziony wśród zarejestrowanych patentów wygląd devkitu konsoli (tak futurystyczny, że aż niemożliwy do uwierzenia) okazał się prawdą. Wciąż nie mogliśmy jednak zobaczyć go na własne oczy. Na szczęście teraz się to zmieniło: zajmujący się sprzętem youtuber ZONEofTECH dostał bowiem od swojego źródła zdjęcie wersji PS5 przeznaczonej dla twórców gier. Prezentuje się ona dokładnie tak, jak na fanowskich wizualizacjach. Sami zresztą oceńcie, czy przypadnie wam do gustu (w bonusie z gustownym znakiem wodnym):


(Kliknij, aby powiększyć)
Jak widać, konsola w obecnym stadium potrzebuje naprawdę porządnego chłodzenia, stąd ten dość oryginalny projekt. Rzecz jasna PlayStation 5, które znajdziemy w sklepach, prezentować się będzie inaczej. Czy różnicę będą znaczne? Trudno powiedzieć: z jednej strony Sony stawia raczej na umiarkowanie krzykliwe wzornictwo, z drugiej problem odprowadzania ciepła może okazać się nie do przeskoczenia i zostaniemy z rozwiązaniem podobnym do widocznego powyżej.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane