2
19.05.2020, 10:05Lektura na 2 minuty

PlayStation 5 zobaczymy w sierpniu, więcej Xbox Series X jeszcze w czerwcu?

Na Nintendo Direct mamy zaś podobno w ogóle nie liczyć.


Witold Tłuchowski

Sezon konferencyjny w tym roku będzie wyjątkowo rozciągnięty Normalnie w tym momencie czekalibyśmy na E3 i mrowie zapowiedzi związanych z targami, ale z powodu pandemii większość wydawców organizuje własne wydarzenia – i to nierzadko więcej niż jedno. Microsoft zorganizował więc już jedno Inside Xbox, a na lipiec zapowiedział kolejne. Ubisoft oraz Electronic Arts jak na razie nieco bardziej tradycyjnie trzymają się pojedynczych dat.

Wielką niewiadomą pozostaje Sony, od którego prezentacji spodziewamy się w czerwcu. Najnowsze ustalenia Jeffa Grubba z VentureBeat sugerują jednak, że nowe PlayStation w akcji zobaczymy w nadchodzących miesiącach aż dwa razy. Po raz pierwszy będzie to miało miejsce na początku przyszłego miesiąca podczas State of Play – miałoby się ono skupić na grach zmierzających na PS5 (jak podkreśla Grubb, mowa nie tylko o produkcjach wewnętrznych studiów). Sama konsola może się także wtedy pokazać światu po raz pierwszy, acz to są już spekulacje. Firma szykuje również drugie State of Play, tym razem zaplanowane na początek sierpnia – podczas niego zobaczylibyśmy tytuły zarówno na obecną, jak i następną generację.

Microsoft z kolei według źródeł Grubba planuje zorganizować jeszcze jedno wydarzenie ok. 10 czerwca. Zamiast gier gwoździem programu będzie sam Xbox Series X – zapewne zobaczymy konsolę w akcji, spółka zaś zaprezentuje różne funkcje okołogrowe. Dziennikarz uściślił również kwestię zagrożonego czerwcowego Nintendo Direct – podobno Japończycy przekazała swoim partnerom, żeby nie czekali z dużymi zapowiedziami na imprezę, co może sugerować, iż na kolejną edycję przyjdzie nam poczekać jeszcze długo. Najpewniej firma czeka, aż rozwiążą się problemy z produkcją Switchów.

[AKTUALIZACJA]

Czerwcowy pokaz Sony wydaje się coraz bardziej prawdopodobny:

 

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze