1
14.02.2024, 13:00Lektura na 2 minuty

PlayStation nie otrzyma wielkich hitów znanych marek Sony aż do 2025 roku

Ze słów przedstawiciela Sony Group wynika, że na kolejne odsłony istniejących serii przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.


Adam Kołodziejczyk

Ani jedna duża seria gier Sony nie doczeka się już w tym roku kolejnej odsłony na PlayStation. Taką informację przekazał prezes oraz dyrektor operacyjny i finansowy Sony Group, Hiroki Totoki. Żaden nowy tytuł z istniejących już marek ma nie ukazać się aż do końca przyszłego roku podatkowego, czyli dokładnie do 31 marca 2025 roku.


Jeśli chodzi o gry first-party, naszym celem jest w dalszym ciągu koncentrowanie się na tworzeniu dzieł wysokiej jakości i rozwijaniu gier-usług. Jednakże choć główne projekty znajdują się obecnie w produkcji, nie planujemy wypuszczać żadnych nowych, dużych tytułów z istniejących marek w przyszłym roku podatkowym, takich jak God of War Ragnarok czy Spider-Man 2.


Mowa tu jednak tylko o najważniejszych seriach gier Sony. Można zatem stwierdzić, że do 2025 roku w miejsce dużych i głośnych premier wejdą tytuły tworzone przez zewnętrzne studia, co zresztą podkreślił sam Totoki.


Spodziewamy się, że sprzedaż gier third-party będzie nadal rosła ze względu na coraz większą bazę użytkowników i ich poziom zaangażowania.


Przedstawiciel Sony Group odniósł się także do oferowanych przez PlayStation usług sieciowych.


W przypadku usług sieciowych spodziewamy się, że liczba abonentów utrzyma się na tym samym poziomie co w bieżącym roku podatkowym albo nieco spadnie ze względu na wprowadzoną rewizję cen, ale spodziewamy się stopniowego wzrostu sprzedaży w związku z przejściem na atrakcyjne usługi premium.


Jeżeli zatem mieliście chrapkę na duże premiery od Sony, to musicie się uzbroić w cierpliwość. Ich brak może jednak stanowić sporą szansę dla wspomnianych zewnętrznych studiów, których produkcje być może zyskają dzięki temu na rozgłosie. Zawsze też możecie w oczekiwaniu na wielkie hity poczytać nieco o tym, co obecnie dzieje się a propos PlayStation, a dzieje się naprawdę sporo. Wciąż wrze od plotek o pojawieniu się gier Xboksa na konsolach niebieskich, PlayStation 5 otrzymało aktualizację, a pogłoski o PlayStation 6 są coraz bardziej interesujące.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów183

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze