1
15.07.2022, 07:15Lektura na 2 minuty

PlayStation Stars: Sony zapowiada program lojalnościowy i uspokaja, że nie chodzi o NFT

Sony planuje w tym roku uruchomić PlayStation Stars. W ramach programu mamy otrzymywać zniżki oraz cyfrowe przedmioty do kolekcjonowania.


Jakub „rajmund” Gańko

Być może pamiętacie, jak kilka lat temu Sony wprowadziło program, w ramach którego nagradzało graczy za wbijanie trofeów specjalnymi punktami, które można było wymieniać na dolary do wydania w PS Store. Niestety, inicjatywa funkcjonowała wyłącznie w Stanach, a zanim zdążyła trafić na inne rynki, została w ogóle zamknięta. Teraz jednak Sony powraca z nieco podobnym pomysłem.

PlayStation Stars (nie mylić z PlayStation All-Stars, grą battle royale z epoki PS3) ma być nowym programem lojalnościowym, w ramach którego będziemy zbierać nagrody za rozmaite aktywności. Wystarczy logować się i uruchomić jakąś grę raz na miesiąc, by już coś ugrać, lecz dodatkowe atrakcje będą nas czekać m.in. za udział w turniejach, wbijanie konkretnych trofeów czy zdobycie platyny jako pierwszy gracz w naszym regionie.

O jakich nagrodach mowa? Między innymi o punktach, które podobnie jak w przypadku przytoczonego na początku programu przeznaczymy na fundusze do portfela PS Store. Ponadto abonenci PS Plusa będą dostawać je już za same zakupy w sklepie Sony. Japończycy szykują jednak też cyfrowe przedmioty do kolekcjonowania, które będą związane z markami obecnymi w ich portfolio. Komunikat wspomina m.in. o figurkach z ulubionymi bohaterami i modelach sprzętów Sony, których asortyment będzie stale poszerzany.

Komuś zapachniało NFT? Na szczęście Grace Chen, wicedyrektor działu reklamy sieciowej, programów lojalnościowych i licencjonowania produktów, rozwiała wszelkie wątpliwości w rozmowie z The Washington Post.


Zdecydowanie nie chodzi o NFT. Zdecydowanie nie. Tych przedmiotów nie będzie można wymieniać ani sprzedawać. Nie wykorzystują żadnej technologii blockchain i zdecydowanie nie mają nic wspólnego z NFT.


Zdecydowane nie padło w tej krótkiej wypowiedzi aż trzy razy, więc nawet ja ze swoją wrodzoną nieufnością jestem w stanie jej uwierzyć.

PlayStation Stars ma wystartować w wybranych krajach jeszcze w tym roku. Informację udostępnił również oficjalny polski profil PlayStation, więc może i my dostaniemy wkrótce te atrakcje.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1880

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze