5
26.05.2021, 16:04Lektura na 2 minuty

Pokémon: Poznaliśmy daty premier Shining Pearl, Brilliant Diamond i Arceus

A mnie tylko zastanawia, dlaczego Nintendo nie poczekało z tym ogłoszeniem do E3.


Witold Tłuchowski

Długo plotkowano na temat remake'ów kultowych* Pearl i Diamond z DS-a, ale w końcu Nintendo podjęło decyzję o oficjalnej zapowiedzi produkcji. Lepszej okazji ku temu zresztą być nie mogło – w końcu w tym roku obchodzimy 25 urodziny całej serii. Odświeżone klasyki mieliśmy dostać jeszcze w tym roku, a teraz wiemy już, kiedy dokładnie się to stanie.

Spokojnie, zdążycie do tego czasu sfotografować w Snapie wszystkie stworki. Jak ogłosiła firma, Pokémon Shining Pearl i Pokémon Brilliant Diamond ukażą się 19 listopada.

Ważniejsze jest jednak być może inne ogłoszenie. Game Freak pracuje przecież nad potencjalnie najbardziej rewolucyjną dla marki produkcją od dawien dawna: delikatnie kojarzącym się z Breath of the Wild i dodającym do serii nowe elementy RPG czy akcji Pokémon Legends: Arceus. Zgodnie z obietnicami tytuł wpadnie w nasze ręce na początku przyszłego roku. Dokładniej: 28 stycznia 2022.

Oczywiście zarówno Pokémon Shining Pearl/Diamond, jak i Pokémon Legends: Arceus trafią na Nintendo Switcha.

*No dobra, które Pokémony nie są kultowe?

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5497

Obserwujących11

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze