29.12.2021, 12:30Lektura na 2 minuty

Polski Chernobylite grą indie roku według plebiscytu IndieDB

Produkcja The Farm 51 zdobyła uznanie wśród użytkowników serwisu.


Kuba „Herbarius” Chudzik

Developerzy z gliwickiego studia mają powody do świętowania. Ich ostatnia gra – Chernobylite – zwyciężyła w plebiscycie Indie of the Year 2021 użytkowników serwisu IndieDB, wyprzedzając m.in. popularną horrorową karciankę Inscryption. 

Najnowszy tytuł twórców Get Even jest pierwszoosobowym erpegiem utrzymanym w konwencji survival horroru z elementami przygodówki, w którym przedstawiona historia jest nielinearna i zmusza gracza do podejmowania trudnych decyzji. Chernobylite poznaliśmy jednak już w 2019, gdy produkcja zadebiutowała we wczesnym dostępie.

W grze wcielimy się w Igora, fizyka i byłego pracownika Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. 30 lat wcześniej w tym samym miejscu zaginęła jego narzeczona. Wiedziony tajemniczymi przesłankami, że jego ukochana nadal żyje i znajduje się w Zonie, wyrusza do Czarnobyla po odpowiedzi na wszystkie pytania. Na miejscu natrafia na wrogich najemników strzegących tytułowego czarnobylitu – powstałej w wyniku katastrofy substancji o niezwykłych właściwościach. Tajemniczy materiał przyciąga jednak uwagę paranormalnych mocy, a zadanie stojące przed Igorem zaczyna się bardzo komplikować. 

Poniżej możecie zobaczyć pełną listę nagrodzonych w głosowaniu indyków:

 1. Chernobylite
 2. Hedon Bloodrite
 3. The Forgotten City
 4. Forgive Me Father
 5. Solasta: Crown of the Magister
 6. Rise of Humanity
 7. Dread Templar
 8. Inscryption
 9. Gamedec
 10. Vagrus – The Riven Realms

Przyznano także wyróżnienia – otrzymały je Tannenberg, Wrath: Aeon of Ruin i War Clicks.

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów80

Obserwujących4
Brak okładki
Chernobylite
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
Farm 51
Chernobylite

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane