5
21.04.2022, 14:44Lektura na 1 minutę

„Polski Gothic” żyje. Trailer i screeny z gry Farathan

Farathan, hołd dla serii Gothic, miał ukazać się już pod koniec 2021, ale twórcy postanowili poważnie zmodyfikować swoje plany. I na szczęście nie postawili na nich krzyżyka.


Barnaba „b-side” Siegel

O polskim projekcie Farathan pierwszy raz usłyszeliśmy w lutym 2021 roku. Tworzące go małżeństwo miało ambitny plan, by do końca poprzedniego roku w jakiejś formie gra już się ukazała. Jednak po opiniach od fanów, którzy testowali wersję demonstracyjną, autorzy stwierdzili, że potrzebują zdecydowanie więcej czasu.

Farathan w tym momencie prezentuje się tak:

A na jakim etapie jest produkcja tego tytułu? W marcu 2022 Farathan Studio poinformowało, że proces tworzenia gry znacznie się wydłuży, a z racji tego, że twórcy sami wydają swój projekt, nie są zobowiązani żadnymi terminami. Na ten moment start w formule early access planowany jest na październik 2022 lub początek 2023 roku.

7
zdjęć

Nowe grafiki z Farathana.

W tej chwili twórcy Farathana skupiają się na dopracowywaniu animacji, AI przeciwników oraz NPC i tworzeniu "miejskiego życia". Oprócz tego zajmą się też działalnością wydawniczą. Pod egidą Sartorian wypuszczą na rynek produkcję kolektywu Medieval Bytes, która ma być "średniowiecznym symulatorem budowania/walki z trybem kooperacji".

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

W CDA od czerwca 2021, jestem szefem działów recenzji i publicystyki. O gierkach piszę od 2002 roku: gazetka szkolna, fansite'y, Play, Komputer Świat Gry, Gamezilla, Gamikaze, Rzeczpospolita, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl. Byłem redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów59

Obserwujących14

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane