14
15.05.2018, 20:42Lektura na 2 minuty

Polskie People Can Fly otwiera dwa nowe studia i tworzy strzelankę dla Square Enix

Wielkie plany i jeszcze większe ambicje.


Rafał „hraboll” Pieczka

Rodzime People Can Fly (Painkiller, Bulletstorm, Gears of War: Judgment) potwierdza, że otworzyło dwa nowe studia. Jedno zostało ulokowane w Wielkiej Brytanii, a konkretnie Newcastle, zaś drugie w Rzeszowie. Działające od września 2017 roku People Can Fly UK ma ułatwić korzystanie z bogatej wiedzy i doświadczenia brytyjskich developerów. Ekipa składa się z byłych pracowników Ubisoft Reflections i Sumo Digital oraz ludzi działających wcześniej w segmencie gier niezależnych. Rzeszowskie studio zatrudnia natomiast około 30 osób, które angażowały się w rozwój marki Sniper: Ghost Warrior.

Tak o sytuacji wypowiedział się Sebastian Wojciechowski, szef People Can Fly:


Kiedy People Can Fly ponownie stało się niezależnym studiem [w czerwcu 2015 roku – dop. red], naszą ambicją było zbudowanie zespołu utalentowanych i doświadczonych programistów, który mógłby rozwijać najlepsze gry wysokobudżetowe. W 2017 roku zdecydowaliśmy się otworzyć nowe studio w Newcastle, w Wielkiej Brytanii, aby przyciągnąć nie tylko lokalne talenty, ale także najlepszych programistów z Wielkiej Brytanii. Chcemy, aby zespół ten rozrósł się do 20-30 developerów w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Kiedy CI Games zdecydowało się na restrukturyzację swojej działalności, natychmiast zdecydowaliśmy się otworzyć nowe studio w Rzeszowie, aby umożliwić tym znakomitym programistom kontynuowanie pracy jako zespół, a także dać im szansę współtworzenia gry, nad którą pracujemy. Naszym celem jest zaoferowanie obu nowym studiom, w Newcastle i Rzeszowie, możliwości pracy nad funkcjami lub częścią gry niezależnie od warszawskiego zespołu.



People Can Fly potwierdza, że wszystkie trzy studia – zatrudniające łącznie ponad 150 osób – pracują obecnie nad wysokobudżetową strzelanką. Wiemy, że to nowa marka, a produkcję finansuje Square Enix.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane