28
10.08.2011, 10:33Lektura na 2 minuty

Portal 2: Zwycięskie teledyski z konkursu Valve [WIDEO]

Jakiś czas temu Valve ogłosiło konkurs na teledysk do piosenki The National - Exile Vilify, ukrytej w grze Portal 2. Dziś opublikowano trzy najlepsze prace, z czego dwie uznano jako (niemal na równi) zwycięskie. Zapraszam wszystkich - naprawdę, jest co oglądać.


Adam „Adzior” Saczko

Zanim przejdziemy do filmów, warto zapoznać się z odczuciami jurorów, którzy za chińskie sznurówki nie mogli zdecydować się, który z klipów powinien wygrać. Wszak wygrany może być tylko jeden. Jak czytamy:


Utknęliśmy pomiędzy dwoma bardzo różnymi filmami. Jeden w poruszający sposób opowiadał historię Ratmana. Drugi nie miał nic wspólnego z Portalem, Valve, The National, wygnaniem LUB oczernianiem [exile - wygnać, vilify - oczerniać; przyp. red.] ale w piękny sposób uchwycił duszę utworu dzięki najsmutniejszej kukiełce świata. Niestety, zgodnie z naszym głupim konkursem i liczbą gitar, które były główną nagrodą (jedna), tylko jeden film mógł wygrać. Po kilku tygodniach bezowocnych dyskusji, zdaliśmy sobie sprawę, że jest grupa, która nam pomoże w tym fatalnym impasie - ONZ. Kiedy to nie wypaliło, zwróciliśmy się do innej grupy - gości, którzy stworzyli tę piosenkę, czyli The National. Udało im się wybrać delikatnego faworyta, ale nie czuli się komfortowo pozostawiając na marginesie numer dwa. Zatem po kilku kolejnych dniach ciężkich słów i przeżyć, ostatecznie zdecydowaliśmy się nagrodzić pierwsze miejsce wraz z bardzo bliskim matematycznie miejscem 1,00000000001. Obaj otrzymają ten sam świetny zestaw nagród, a jedyna różnica to fakt, że miejsce 1. jest nagrodzone gitarą, a miejsce 1,00000000001. otrzyma torbę posłańca Aperture Science, podpisaną przez ekipę Portala 2.


Obejrzyjmy zatem dzieła, które znalazły się na podium. Na początek kukiełkowy zwycięzca:

Następnie miejsce 1,00000000001., czyli animacja komiksu. Autor kokieteryjnie opisuje, by być dlań wyrozumiałym, gdyż miał mało czasu na dopracowanie całości. 

I miejsce drugie, w istocie będące trzecim. Nieco bardziej... żywe?

Ja cię kręcę. Świetna robota wszystkich trzech gości. Kocham tę robotę.

Redaktor
Adam „Adzior” Saczko

Od lat gram, piszę, gadam i robię gry. W efekcie gadam o grach popisowo zrobionych. Zagraj w Unavowed.

Wpisów2882

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze