13.06.2024, 16:00Lektura na 2 minuty

Posiadacze PS5 będą mogli dołączyć do czatu głosowego Discorda bezpośrednio z konsoli

Tytułowa funkcja ma być stopniowo udostępniana użytkownikom na przestrzeni najbliższych tygodni.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Owszem, czat głosowy Discorda był już dostępny z poziomu PlayStation 5. Problem polegał na tym, że aby rozmawiać ze znajomymi, grając na konsoli, musieliśmy najpierw dołączyć do kanału za pośrednictwem aplikacji na peceta lub smartfona. Na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się wpis opisujący nowości zmierzające do konsolowej odsłony komunikatora i zdaje się, że wspomniana bolączka zostanie wyeliminowana.

Jak przekazano, aktualizacja ta ma ułatwiać komunikację z innymi graczami korzystającymi z Discorda, a udostępniana będzie ona stopniowo na przestrzeni nadciągających tygodni, poczynając od użytkowników z Japonii i reszty Azji. Następni w kolejce są obywatele europejskich państw (oczywiście w tym Polski), Australii i Nowej Zelandii oraz osoby zamieszkujące tereny Bliskiego Wschodu. Ostatni w kolejce do otrzymania rzeczonej aktualizacji są Amerykanie.

Aby mieć możliwość dołączenia do czatu głosowego Discorda bezpośrednio z PlayStation 5, musimy upewnić się, że posiadamy najnowszą dostępną wersję oprogramowania systemu, a nasze konta PlayStation i Discord są powiązane. Jeśli tak nie jest, możemy to zrobić w tym miejscu.

Oprócz tego Sony wprowadza opcję pochwalenia się swoim profilem PSN w mediach społecznościowych i komunikatorach. Aby to zrobić, należy wybrać opcję „Share Profile” z poziomu mobilnej aplikacji PlayStation lub konsoli PS5.

Źródło: https://blog.playstation.com/2024/06/13/ps5-players-will-soon-be-able-to-join-discord-voice-chat-directly-from-their-console/

W ten sposób wygenerujemy link lub kod QR, który możemy do woli udostępniać tam, gdzie tylko dusza zapragnie. Co więcej, osoby, które trafią za pośrednictwem łącza lub kodu na nasz profil, będą mogły od razu wysłać nam zaproszenie do znajomych (o ile sami posiadają konto PlayStation Network i są na nie zalogowani).


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1005

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze