6
7.09.2020, 08:58Lektura na 1 minutę

Postal: Brain Damaged – Postal powraca jako retro shooter od twórców Elderborn [WIDEO]

Tak, teraz i Polacy tworzą Postala.


Witold Tłuchowski

Postala można kochać lub nienawidzić, jednak trudno zaprzeczyć, że ta stosunkowo niskobudżetowa seria cieszy się w pewnych kręgach statusem kultowej. Choć o jakości poszczególnych tytułów dałoby się długo debatować, od lat przyciągają do siebie graczy mieszaniną specyficznego humoru i sporej swobody. W zeszłym roku dość niespodziewanie do wczesnego dostępu trafiła dobrze przyjęta „czwórka”, ale nie jest to koniec przygód Kolesia.

Warszawskie studia Hyperstrange (twórcy Elderborn) oraz CreativeForge Games (Phantom Doctrine, ale twórców akurat tej gry już od dawna w firmie nie ma) zabrały się bowiem za Postal: Brain Damaged, wyjątkowy spin-off serii. Wyjątkowy, ponieważ będzie to retro shooter wymagający od gracza nieco większych umiejętności niż poprzednie części. Zachowane zostanie przy tym charakterystyczne poczucie humoru, nietypowe uzbrojenie etc.

Poniżej dłuższa wersja zwiastuna z odpowiednim wstępem:

Postal: Brain Damaged na pecety oraz konsole trafi w 2021.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze