5
16.08.2013, 11:32Lektura na 2 minuty

Prey 2: Gra powstaje jednak w Arkane? Wyciekły maile jednego z głównych pracowników

W maju pojawiły się plotki, jakoby Prey 2 w wersji studia Human Head został całkowicie skasowany, a projekt przeszedł w ręce Arkane. Twórcy Dishonored mieliby zacząć od zera i stworzyć produkcję nie mającą nic wspólnego ze swoją oryginalną wizją. Doniesienia te zostały niedawno zdementowane, ale okazuje się, że niekoniecznie zgodnie z prawdą. 


Piotrek66

Serwis Kotaku wszedł w posiadanie maila Raphaela Colantonio, jednego z szefów Arkane, wysłanego 27 maja tego roku do pracowników studia. Informuje w nim swoich kolegów o tym, że ekipa wkracza w nowy rozdział – dostała zielone światło, by rozpocząć prace nad kolejnym projektem. Ze względu na ryzyko, nie jest nim jednak nowa marka, a… Prey 2. Zenimax miało rzekomo zaakceptować wstępną wersję, która jest „duchowym następcą System Shocka 3” (to zapewne literówka, chodziło najprawdopodobniej o „dwójkę”).

Krótko po tej wiadomości Kotaku opublikowało plotkę, jakoby właśnie nad Preyem 2 pracowało teraz studio Arkane. Nie obyło się bez reakcji Colantonio, który 31 maja wysłał następnego maila – informował w nim pracowników, że informacja o grze przedostała się do mediów. Zalecał też, by nie odpowiadać na pytania dziennikarzy. Sam później zdementował te plotki.

Warto przy tym zaznaczyć, że w pierwszej wiadomości Colantonio wspomina nie o jednym projekcie, a o dwóch. To oznacza, że studio pracuje nie tylko nad Preyem 2, ale jeszcze jedną grą. Serwis Kotaku, powołując się na anonimowych informatorów, twierdzi, że nowa wersja produkcji Human Head powstaje w teksańskim oddziale w Austin, a Arkane ma jeszcze jeden zespół we francuskim Lyonie. Ten drugi ponoć zajmuje się kontynuacją lub duchowym następcą Dishonored. Tam przeniósł się też niedawno współproducent przygód Corvo, Harvey Smith.

Pozostaje pytanie, jak przedstawiciele Arkane i Bethesdy wyjaśnią poprzednie dementi, jeśli powyższe doniesienia okażą się prawdziwe.

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze