5
19.03.2021, 08:51Lektura na 1 minutę

Project Athia to teraz Forspoken. Poznaliśmy pierwsze szczegóły [WIDEO]

Kurczę, wygląda to nawet całkiem nextgenowo.


Witold Tłuchowski

Czerwcowa konferencja Sony zorganizowana w zeszłym roku mogła dawać nadzieję, że po pojawieniu się PlayStation 5 na rynku będziemy do woli przebierać w exclusive'ach. Podczas imprezy uwagę zwracała jednak jedna rzeczy – przy okazji zdecydowanej większości z prezentowanych gier nie chwalono się datą premiery. Nie bez powodu, bo – jak się okazało – debiutowi konsoli wcale nie towarzyszył wysyp tytułów na wyłączność.

Wśród zapowiedzianych wtedy produkcji był Project Athia, dzieło Luminous Productions mające pokazać możliwości silnika graficznego studia. Wtedy dowiedzieliśmy się niestety niewiele (nawet sama nazwa była robocza). Późniejsze wycieki sugerowały, że zagramy w niego dopiero w 2022, więc oszczędne dawkowanie informacji wcale nie dziwiło.

Wczorajsza prezentacja Square Enix dała nam ciut więcej konkretów. Przede wszystkim poznaliśmy nowy tytuł gry: Forspoken. Podczas zabawy pokierujemy krokami Frey Holland, „zwykłej młodej kobiety” (tyle że z magicznymi mocami) muszącej przetrwać w niebezpiecznej krainie Athia. Wcieli się w nią Ella Balinska, aktorka znana z niedawnych „Aniołków Charliego”. Zobaczyliśmy też kilka sekund gameplayu i... wygląda to całkiem ciekawie. 

Potwierdzono też, że Forspoken trafi na pecety i PlayStation 5 w 2022.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących12

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane