Project Dark: Od dzisiaj – Dark Soul. Nowe informacje o „duchowym spadkobiercy” Demon´s Souls
To już oficjalne – Project Dark to teraz oficjalnie Dark Soul. Mimo podobieństwa tytułu nie będzie to sequel Demon’s Souls, a jedynie gra o podobnym stylu rozgrywki – ekstremalnie trudne action-RPG, oparte na wielokrotnych próbach przechodzenia tego samego fragmentu – osadzone jednak w innym uniwersum, z innymi bohaterami. A więc bardziej tzw. „duchowy spadkobierca„.
Powrócą także podobne elementy sieciowe – walki PvP, co-op i możliwość pozostawiania w świecie gry wskazówek dla innych graczy, zobaczymy też miejsca, w których ginęli inni gracze. Opracowywane są również nowatorskie elementy online’owe, ale o nich From Software będzie mówiło dopiero za jakiś czas.
Nowym elementem będzie inne podejście do konstrukcji poziomów – tym razem uświadczymy więcej otwartych przestrzeni, a wszystko, co w nich zobaczymy (np. na horyzoncie), będzie w świecie gry, będzie więc można do tego dotrzeć. Sporo lokacji będzie również miało wymiar „wertykalny”, co oznacza, że pojawią się wysokie wieże, albo głębokie „piekielne czeluście”. Eksplorowanie ich będzie ważną częścią rozgrywki.
Czytaj dalej
8 odpowiedzi do “Project Dark: Od dzisiaj – Dark Soul. Nowe informacje o „duchowym spadkobiercy” Demon´s Souls”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Na szybko – studio From Software ujawniło finalny tytuł swojej najnowszej gry, którą dotąd, od czasu ubiegłorocznego Tokyo Game Show, znaliśmy wyłącznie pod nazwą kodową Project Dark. Najnowsze wydanie magazynu Famitsu przynosi informacje o tytule finalnym, a także parę innych wieści.
Zapowiada się… nie wiem co.|PS:tylko nie róbcie z tego hita 🙂
”Ekstremalnie trudne action-RPG”. Znowu będę płakał jak przy Demon’s Souls. Bomba!
Teraz mnie ciekawi czy „ekstremalnie trudne” będzie uważane za + w recenzjach czy – …|Uważam że skoro tworzą tą grę z myślą o „hardkorach” to nie powinien ten fakt iść na niekorzyść gry. A na samą grę czekam 😉
Demons souls jest trudne tylko gdy przechodzi sie po raz pierwszy. W sama gre dosc dobrze sie wgralem i skonczylem z platynka (moja pierwsza 🙂 ).
demon był super, ciekawe ile bedzie nowego?
czyżbym widział x360 jako jedna z platform docelowych?, jeśli wyjdzie na tę konsolę chętnie kupię, bardzo wiele peesowców chwaliło poprzednią produkcję tego studia
Super! Pierwszy DS już trochę mi się znudził więc na „dwójkę” czekam z niecierpliwością bo to zdecydowanie jedna z najlepszych gier na PS3 i jeden z najlepszych Action RPG ever. Przydałoby się też nieco podnieść poprzeczkę bo mimo tego co pisano w reckach DS wcale nie jest taki trudny- wymaga tylko innego podejścia niż podobne tytuły- schody zaczynają się dopiero na NG+. Chyba, że jako „piekelnie trudna” rozumieć bezwzględne karanie gracza za każdy błąd- ale w tym cały urok tej niezwykłej gry 😉 .