18
29.03.2022, 12:45Lektura na 2 minuty

PS Plus w nowej odsłonie. Sony odpowiada na Game Passa [AKTUALIZACJA]

PlayStation Plus zgodnie z zapowiedziami doczekało się poważnego odświeżenia. Sprawdźcie 3 nowe warianty subskrypcji przygotowane przez Sony.


Jakub „rajmund” Gańko

Gorącą nowinę przekazał na blogu PlayStation sam szef Sony, Jim Ryan. Usługa, którą w ostatnich miesiącach obserwowaliśmy pod kryptonimem Spartacus, okazała się finalnie po prostu nową odsłoną PlayStation Plus, łączącą funkcjonalności dotychczasowego abonamentu z tym, co oferowało dotąd PlayStation Now. Wiele krążących w ostatnim czasie plotek znalazło zatem finalne potwierdzenie.

Ale do konkretów. Doskonale nam znana oferta dotychczasowego PS Plus została teraz przemianowana na PlayStation Plus Essential. W dalszym ciągu będzie oferować 2 gry miesięcznie, ekskluzywne rabaty, możliwość przechowywania sejwów w chmurze i dostęp do multiplayera - tutaj nie odczujemy żadnych zmian.

Kolejny próg abonamentu nazwano PlayStation Plus Extra - oprócz wszystkich powyższych punktów, dochodzi w nim katalog 400 gier dostępnych do pobrania z biblioteki PS4 i PS5, w tym największe hity od firm trzecich, a także wprost od PlayStation Studios.

  • Cena: 13,99 euro miesięcznie, 39,99 euro za kwartał lub 99,99 euro za cały rok.

Najbardziej interesujący wydaje się najdroższy wariant abonamentu: PlayStation Plus Premium. Oprócz wszystkich dobroci z poprzednich progów, daje on dostęp do 340 gier z biblioteki PS3 (streaming), a także klasyków z PSX-a, PS2 oraz PSP (częściowo dostępnych w streamingu, a częściowo do pobrania) i ograniczonych czasowo wersji próbnych. Niestety, z tą opcją wiąże się też największe rozczarowanie dla polskich graczy: gry udostępniane w streamingu będą dostępne tylko w krajach, gdzie działa obecnie PS Now, a więc nie dla graczy z Polski.

  • Cena: 16,99 euro miesięcznie, 49,99 euro za kwartał lub 119,99 euro za rok.

Z myślą o pozostałych krajach przygotowano ofertę PlayStation Plus Deluxe, która w nieco niższej cenie zapewni możliwość pobierania klasyków z PSX-a, PS2 i PSP, a także dem (bez streamingu).

Nowe PlayStation Plus wystartuje w czerwcu. Jim Ryan zapewnił, że już wtedy nowe opcje abonamentu zapewnią dostęp do takich tytułów jak Death Stranding, God of War, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 czy Returnal - a to ma być dopiero początek oferty.

Cóż, pozostaje nam pocieszać się końcową zapowiedzią komunikatu, mówiącą o rozszerzaniu dostępności streamingu o kolejne kraje.

AKTUALIZACJA

Spytaliśmy agencję PR obsługującą polski oddział PlayStation o to, kiedy wersja Premium będzie dostępna w Polsce oraz na jakie tytuły możemy liczyć na start. Niestety, na tę chwilę Sony nie jest w stanie powiedzieć nic więcej.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane