3
1.04.2020, 11:53Lektura na 2 minuty

QuakeCon: Zaplanowana na sierpień impreza została odwołana

Powód wszyscy dobrze znacie.


Witold Tłuchowski

Nie ma sensu wymieniać tutaj wszystkich imprez, które nie odbyły się lub nie odbędą z powodu pandemii COVID-19. Wystarczy, że wspomnę o dwóch najważniejszych: targach E3 i Game Developers Conference. Jeszcze jakiś czas temu zakładaliśmy jednak, że wydarzenia zaplanowane na sierpień powinny się spokojnie odbyć – byliśmy niestety zbytnimi optymistami.

Kolejne QuakeCony towarzyszyły nam wiernie od 24 lat (pierwszy odbył się miesiąc po premierze Quake'a) i przez długi czas były jednymi z najważniejszych imprez naszej branży – przede wszystkim dla samych graczy, ponieważ obecni na miejscu w Dallas mogli zagrać w multiplayerze z twórcami Dooma, zobaczyć nowości szykowane przez id Software czy wziąć udział w turniejach e-sportowych. Niestety, trwająca pandemia zmusiła organizatorów do odwołania imprezy – po raz pierwszy w historii.

Bethesda Softworks i id Software wydały w tej sprawie specjalne oświadczenie:


Do wszystkich naszych przyjaciół ze społeczności QuakeCon: QuakeCon zawsze był specjalnym wydarzeniem dla nas i dla was – był to czas, kiedy zbieraliśmy się, aby grać w gry i tworzyć więzi, które – dla niektórych – trzymają nas razem już ćwierć wieku. W ostatnich tygodniach spędziliśmy dużo czasu na omawianiu tego, w jaki sposób możemy kontynuować przygotowania do tegorocznego QuakeConu, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to dwudziesta piąta rocznica tego wydarzenia. Jednak przy wszystkich logistycznych wyzwaniach i niepewnościach, jakie napotykamy obecnie w związku z pandemią COVID-19, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu tegorocznego QuakeConu. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, wolontariuszy, sprzedawców, sponsorów i graczy zawsze będzie naszym najwyższym priorytetem, a w tych czasach czymś niewłaściwym byłoby mówienie o zbieraniu się w grupie, gdy zbieranie się w grupie jest ostatnią rzeczą, jaką każdy z nas powinien robić . Chociaż nie wiemy, jaki będzie stan pandemii w sierpniu tego roku, wiemy, że nie będzie możliwe ukończenie przygotowań i planowanie z partnerami, dostawcami, wolontariuszami i innymi osobami, których pomoc jest potrzebna, aby QuakeCon odniósł sukces. Dziękujemy wszystkim – szczególnie wolontariuszom – za całą pracę związaną z budowaniem i wspieraniem tego wydarzenia rok po roku. Mamy nadzieję współpracować z wami, aby wymyślić inne sposoby świętowania w duchu QuakeConu w sierpniu i czekamy na powrót tego niesamowitego wydarzenia w przyszłym roku. Do tego czasu bądźcie bezpieczni, dbajcie o siebie i grajcie w gry. Pokój, miłość i rakiety


Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze