3.08.2023, 16:30Lektura na 2 minuty

Radiant Silvergun: Klasyczny shoot’em up zawita na Steama

Zapomniana perełka od japońskiego Treasure po raz pierwszy dostępna na PC.

Czy są tu jacyś fani arcade’owych strzelanin? Jeśli tak, to z pewnością będziecie kojarzyć ten tytuł. Gra została pierwotnie wydana na japońskim rynku w 1998 roku na automaty oraz konsolę Sega Saturn. Jakiś czas później, w 2011, pojawiła się na Xboksie 360, co umożliwiło zagranie w nią osobom spoza Kraju Kwitnącej Wiśni. Z kolei w zeszłym roku wydano ją na Nintendo Switcha z poprawioną grafiką oraz funkcją lokalnego co-opa. Teraz zmierza ona na Steama, można już dodać ją do listy życzeń, chociaż na razie nie ma jeszcze dokładnej daty premiery.

Produkcja jest klasyczną, arcade’ową strzelaniną, w której rozgrywkę oglądamy, patrząc z góry na kontrolowany przez nas kosmiczny statek. Fabuła, jak można się domyślić, nie odgrywa tu szczególnej roli, ale warto wspomnieć, że koncentruje się wokół próby odbicia Ziemi z rąk tajemniczych obcych przez resztki ludzkości. Stateczki, którymi kierujemy, oczywiście uzbrojone są w cały arsenał działek, wyrzutni, a nawet ostrzy do walki na bliski dystans, więc jak na ten gatunek przystało, akcji nie ma końca, a trup ściele się gęsto. Gra może również pochwalić się unikatową mechaniką kolorów wpływającą na liczbę zdobywanych punktów. Jeśli uda nam się zniszczyć kilku przeciwników o tej samej barwie, to otrzymamy bonus do naszego wyniku oraz zwiększy się siła rażenia konkretnych działek.

Port na Steama tworzony jest przez Live Wire, które odpowiadało również za przeniesienie gry na Nintendo Switcha. Grę odpalimy nawet na przysłowiowym tosterze, jednak do zabawy potrzebny będzie pad, gdyż produkcja nie obsługuje klawiatury i myszki.


Redaktor
Maciek Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów150

Obserwujących1
Brak okładki
Radiant Silver Gun HD
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Radiant Silver Gun HD

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze