Rainbow Six Siege cieszy się rekordową popularnością

Rainbow Six Siege cieszy się rekordową popularnością
Na serwerach zaroiło się od operatorów.

Ubisoft ogłosił kilka dni temu, że wiąże dalekosiężne plany z Rainbow Six Siege i zamierza uczynić z tej gry jeden z tytułów startowych na kolejną generację konsol, a także na poważnie zainteresować się crossplayem. Trudno się dziwić, bo choć produkcja zaliczyła kiepski start, obecnie cieszy się ogromną popularnością.

Prawdę powiedziawszy nigdy nie było lepiej niż teraz. Według danych serwisu steamcharts w niedzielę udało się pobić rekord liczby jednocześnie zalogowanych graczy. Bawiło się wówczas dokładnie 178 824 osób. Ostatnio zbliżony rezultat osiągnięto w marcu 2018 roku, kiedy to na serwerach hulało trochę ponad 176 tysięcy żołnierzy. Co ważne niedzielny rezultat nie był jednorazowym wyskokiem i stanowi kontynuację trendu, bowiem w ciągu ostatnich 30 dni średnia liczba graczy wynosiła rekordowe 97 400, a w styczniu 94 185, czyli o prawie 20 tysięcy więcej niż pod koniec zeszłego roku.


(Kliknij, aby powiększyć)

Wzrost popularności jest też zresztą widoczny w wynikach sprzedaży, bo przepustka na piąty sezon zajęła drugie miejsce na najnowszej liście bestsellerów Steama. Skoro już o nowościach mowa, TUTAJ możecie obejrzeć w akcji debiutujących operatorów.

6 odpowiedzi do “Rainbow Six Siege cieszy się rekordową popularnością”

  1. Na serwerach zaroiło się od operatorów.

  2. Nie ma co się dziwić. Świetna gra, sam ją w końcu kupiłem kilka dni temu. Polecam każdemu kto jeszcze nie próbował 🙂

  3. W tytule: cieszy*

  4. I am one of the many. Dobra gra,co tu dużo mówić. Gram mecz od czasu do czasu,mam operatorów z DLC tych co chce,za darmo,za to że gram.Złoto

  5. Nemesis753159 24 lutego 2020 o 22:16

    Gra jest najlepszym FPSem Multiplayerowym w tym momencie i grajcie w nią ile się da, ale rzuciłem ją w cholerę w momencie kiedy zamiast prawdziwych jednostek AT, CT i Wojskowych, zaczęli wrzucać coraz więcej zmyślonego contentu, a wisienką na torcie razem z zmyślonymi jednostkami jest brak nowych broni. To nie ma wpływu na rozgrywkę, ale nie jestem pro graczem i nie lata mi koło kija brak prawdziwych jednostek i nowych broni. Dla mnie już po prostu nie ma nic co by mnie mogło trzymać.

  6. Da się w to grać na PS4? Jakiś czas temu porzuciłem granie na PC na rzecz konsoli.

Dodaj komentarz