32
7.05.2011, 14:10Lektura na 2 minuty

Rayman Origins: Nowe informacje

Ostatni numer Game Informera zawiera rozmowę z Michaelem Ancelem z Ubisoftu. Ancel, choć pracuje obecnie nad Beyond Good and Evil 2, wyjawił kilka szczegółów dotyczących Rayman Origins - nowej gry o blondynie o niewiadomej strukturze układu oddechowego.


Adam „Adzior” Saczko

Jedną z różnic pomiędzy Rayman Origins a oryginalną, pierwszą częścią serii będzie poziom trudności. Tym razem gra ma być dostosowana do wymagań mniej hardkorowych graczy, czyli mówiąc krótko - łatwiejsza. Podobno stosunkowo niewiele osób ukończyło pierwszego Raymana właśnie ze względu na wyśrubowany poziom trudności.

W Rayman Origins dobrze będą się bawić zarówno zwolennicy szybkiej przebieżki od startu do mety, jak i lubiący zbierać rozmaite bonusy. Ci drudzy docenią system zbierania Lumsów. Będą one pełnić funkcję waluty, którą wydamy na power-upy, uzupełnienie zdrowia czy też (co najciekawsze) wyzwania z serii I Dare You. Chcąc im sprostać musimy postawić pewną ilość Lumsów i np. wykonać skomplikowaną sekwencję akrobacji. Wypełnione wyzwania zwiększą naszą liczbę pachnących bogactwem zielonych dolarów Lumsów.

Grać będziemy mogli zarówno solo, jak i w trybie kooperacji z maksymalnie trzema innymi graczami. Dotychczas znane postacie, jakie dostaniemy do wyboru, to Rayman, Globox i dwóch Teensie. Nie będą oni jednak posiadać żadnych unikatowych umiejętności, aby nie burzyć balansu rozgrywki. Poziomy mają być zaprojektowane tak, by dobrze grało się w pojedynkę i w co-opie. Nikt nie ma być stratny.

Zmieniła się też koncepcja wydania Rayman Origins. Choć na początku zapowiadano go jako tytuł, który ma być rozprowadzany metodą cyfrową, ostatecznie doczeka się formy pudełkowej. Gra pojawi się na PlayStation 3 i Xbox 360. Nie pojawiły się żadne nowe informacje o ewentualnej wersji PC.

Redaktor
Adam „Adzior” Saczko

Od lat gram, piszę, gadam i robię gry. W efekcie gadam o grach popisowo zrobionych. Zagraj w Unavowed.

Wpisów2883

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze