2
8.09.2023, 14:30Lektura na 2 minuty

Requiem: Avenging Angel – Klasyczna strzelanka dostępna za darmo

Zapraszam do wehikułu czasu, który przeniesie nas w czasy pierwszego Half-Life’a. Za darmo!


Samuel Goldman

Czasy retro strzelanek trwają w najlepsze i niejednokrotnie młodszym tytułom udaje się uchwycić magię tamtych lat, choć nigdy całkowicie – w większości produkcji czuć mniej lub bardziej ducha nowoczesności. Żeby zaznać prawdziwej magii końca lat 90., warto sięgnąć po jeden z tytułów z tamtych lat w jego oryginalnej formie. System Shock 2, Kingpin, Half-Life czy Turok to już wielokrotnie odgrzewane kotlety, a dziś macie okazję spróbować gry, o której pewnie mało kto pamięta. I to za darmo, więc grzechem byłoby nie spróbować. A skoro o grzechu mowa...

Requiem: Avenging Angel to strzelanka w klimatach biblijnych, pełnymi garściami czerpiąca z mitologii chrześcijańskiej i okraszająca wszystko solidną dawką sci-fi. Oprócz raczej klasycznego dla tamtych lat arsenału broni palnej, mamy dostęp do kilku boskich mocy, a całość ogrywa się nawet dzisiaj całkiem przyjemnie, aczkolwiek nie jest to szczytowe osiągnięcie strzelanek końcówki ubiegłego wieku. Gra zebrała raczej mieszane opinie i w starciu z wydanym pół roku wcześniej Half-Life’em wypadała kiepsko, ale z perspektywy czasu jest to jeden z tych tytułów, który mógłby wiele zyskać na pełnoprawnym remake’u.

Requiem: Avenging Angel za darmo dostaniecie na GOG. Na odebranie gry macie czas do 11 września, a gdybyście chcieli poczytać o niej więcej, to zerknijcie do Retro #2.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów812

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze