15
29.12.2020, 20:20Lektura na 1 minutę

Rockstar skasował Bully 2, aby skupić się na tworzeniu Grand Theft Auto VI [PLOTKA]

Do trzech razy sztuka? Nie tym razem.


Rafał „hraboll” Pieczka

Trzeba przyznać, że wyczekiwane Bully 2 ma niemałego pecha. Gdy gra wreszcie nabiera realnych kształtów, to ostatecznie ląduje w koszu. Podobno taka sytuacja miała miejsce w 2009, 2013 i 2017 roku. Dlaczego tak się dzieje? Bo za każdym razem Rockstar skupia się na realizacji ważniejszych zadań.

Według nieoficjalnych źródeł, w 2017 roku słynna grupa developerska zajmowała się przede wszystkim tworzeniem Red Dead Redemption 2. W tym samym czasie zapadła również decyzja o przyśpieszeniu prac nad GTA VI. Ostatecznie zasoby kadrowe zostały przekierowane na dwa kluczowe projekty, zaś Bully 2 znów nie doczekało się oficjalnej premiery. 

Osoby o nickach Tez2 i Yan2295, byli pracownicy Rockstara (czasami publikują zakulisowe informacje na temat działalności słynnej firmy), przekonują, że nowe GTA zostało wyciągnięte z fazy przedprodukcyjnej dopiero w 2016 lub 2017 roku. Ponoć wykonano już 60-70 procent zaplanowanych prac deweloperskich. Co ciekawe, Jason Schreier, jeden z najlepszych branżowych insiderów, studzi entuzjazm graczy. Jak twierdzi dziennikarz, Grand Theft Auto VI jest we wczesnej fazie rozwoju i nie zostanie wydane w najbliższym czasie.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane