4
9.11.2021, 11:55Lektura na 1 minutę

Scorn: Horror FPS inspirowany twórczością Beksińskiego i Gigera opóźniony

Zagramy dopiero w przyszłym roku.


Witold Tłuchowski

Debiutancka produkcja serbskiego Ebb Software powstaje od kilku dobrych lat i nie ma co się dziwić, że niektórzy zaczynają powątpiewać w pomyślność projektu. Zagrać mieliśmy jeszcze w 2017, ale twórcy zdążyli zmienić koncepcję całego dzieła, porzucając zamysł dzielenia go na części. Grę w akcji widzieliśmy już kilkukrotnie (np. cztery lata temu), ale ostatni raz głośniej było o niej przed rokiem, gdy brylowała na konferencji Microsoftu, a kilka miesięcy później mogliśmy zobaczyć kilkunastominutowy gameplay.

Fani horrorów czekają na Scorn z niecierpliwością z powodu jego niezwykłej atmosfery inspirowanej twórczością H. R. Gigera i Zdzisława Beksińskiego. Choć tytuł miał zadebiutować jeszcze tej jesieni, studio podjęło decyzję o przełożeniu premiery na 2022.

W poście na Kickstarterze developerzy przeprosili graczy za skąpe informacje na temat projektu i zaniedbanie społeczności, która się wokół niego wytworzyła: w ramach poprawy zaczną teraz publikować comiesięczne podsumowanie prac. Dodatkowo już niedługo mamy spodziewać się zwiększonej aktywności marketingowej, w postaci trailerów, ogłoszeń i nowych informacji na temat produkcji.

Scorn trafi na pecety i Xboksa Series X/S – również w Game Passie.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane