16
22.12.2023, 15:45Lektura na 2 minuty

Seria Horizon dostanie oficjalną książkę kucharską

Fani przygód Aloy będą mieć szansę wznieść swoją immersję na jeszcze wyższy poziom.

Szykuje się nie lada gratka dla fanów Horizona, a przynajmniej dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swój kulinarny repertuar. Zapowiedziana została bowiem książka kucharska z tego uniwersum pt. „Tastes of the Seven Tribes”. Autorami publikacji są Victoria Rosenthal i Rick Barba, którzy mieli już okazję napisać razem książkę kucharską serii God of War.

W książce zawartych będzie ponad 60 przepisów, które wzbogacą lore gry. Fani będą mogli spojrzeć na świat Horizona z perspektywy znanych z drugiej części kucharzy, Mildufa i Pentalli. Podróż po tym świecie smaków została napisana razem z zespołem narracyjnym studia Guerrilla Games.


Przebyłeś nieznośne upały Słonecznych Bruzd i rozległe dzikie obszary Zakazanego Zachodu. Miejsca te są pełne niebezpieczeństw, ale również bogate w wystarczającą liczbę smakowitych potraw, by móc przygotować ucztę godną samego Króla Słońce! Teraz możesz gotować ponad 60 z tych pysznych dań dzięki oficjalnej książce kucharskiej Horizon.


Fragment blurba książki

Choć wydanie książki kucharskiej może wydawać się dość osobliwym sposobem na poszerzenie uniwersum gry, to wcale nie jest to pierwszy taki pomysł. Swoją książkę kucharską ma chociażby Wiedźmin czy Fallout, chociaż w przypadku tego drugiego nie jestem pewny, czy miałbym odwagę do niej zaglądać.

Książka „Tastes of the Seven Tribes” ma ukazać się 2 kwietnia, ale można ją już zamawiać w przedsprzedaży.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów264

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze